Стало відомо про спонсорування Байдена лобістом «Північного потоку-2»

Виборчу кампанію президента США Джо Байдена спонсорував лобіст газогону «Північний потік-2». Про це стало відомо газеті The New York Post.

Видання з посиланням на дані Федеральної виборчої комісії США повідомляє, що в жовтні 2020 керуючий партнер McLarty Associates і колишній посол США в Німеччині при адміністрації Рейгана Річард Берт перевів на потреби виборчого штабу Байдена чотири тисячі доларів. Крім того, в березні 2020 року він вислав десять тисяч доларів в політичний комітет Unite The Country, що підтримує кандидата від Демократичної партії. Як пише газета, зараз Берт «безпосередньо займається лобіюванням Nord Stream 2 AG».

Як заявив виданню офіційний представник Національного комітету Демократичної партії (НКДП) США, відправляючи пожертвування, Берт не вказав, що він «був зареєстрованим іноземним агентом і в зв’язку з цим не має права надавати кошти». У Комітеті уточнили, що гроші були повернуті Берту цього тижня.

Раніше Байден заявив, що санкції США не зможуть зупинити будівництво газогону «Північний потік-2», оскільки воно вже практично завершено. Він також заявив, що обмеження проти проекту можуть бути контрпродуктивними для стосунків США з Європою.

21 травня США запровадили санкції проти російських організацій і суден, які беруть участь в проекті «Північний потік-2». Уточнюється, що в санкційні списки внесені організації «Морська рятувальна служба», «Мортранссервіс», Самарський «Теплоенергетичний майновий фонд», а також низка суден, серед яких «Академік Черський», «Балтійський дослідник», «Рятувальник Карєв», «Юрій Топчев» та інші.

Будівництво газогонку «Північний потік-2» з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря повинні були завершити ще в кінці 2019 року. Однак цьому перешкодила, зокрема, загроза санкцій з боку США, через що проект почали залишати європейські компанії. Крім США, проти проекту активно виступають Литва, Латвія, Польща і Україна.

Джерело: Biden received funds from top Russia lobbyist before Nord Stream 2 giveaway

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram