Nord Stream 2

Санкції проти Північного потоку-2 потрібно було вводити раніше – глава Міненерго США

Міністр енергетики США Дженніфер Гренхолм дистанціювалася від рішення адміністрації президента Джо Байдена вивести з-під санкцій компанію-оператора трубопроводу «Північний потік-2», заявивши, що вона не брала участь в цьому рішенні.

Про це вона сказала на слуханнях в конгресі на питання про те, чому адміністрація прийняла саме таке рішення.

«Я не брала участі в цих обговореннях щодо санкцій», – сказала Гренхолм.

За її словами, вона як і раніше проти будівництва трубопроводу через цілу низку причин.

«Одна з причин, за якою цей газогін дуже небезпечний, – це те, що він транспортує «найбрудніший» на землі природний газ без будь-якого дотримання безпеки за викидами метану. Це погано для нашого клімату», – заявила Гренхолм.

«Очевидно, це питання про санкції проти газогону потрібно було підняти на набагато більш ранній стадії його будівництва. Це хороший урок на майбутнє. Ми повинні були зупинити його до того, як він був побудований, а не після», – додала Гренхолм.

Як повідомлялося раніше, президент США Джо Байден висловив упевненість, що будівництво газопроводу «Північний потік 2» продовжиться, незважаючи на вже чинні американські санкції. Байден заявив журналістам, що реалізація проекту, на його думку, продовжиться, «тому що він і так майже повністю завершений».

Крім того, як зазначається в повідомленні, за словами президента США, подальші санкції проти «Північного потоку 2» були б «непродуктивними» для стосунків США з Європою.

Як повідомлялося, Держдеп США передав до Конгресу звіт про санкції щодо проекту «Північний потік 2», згідно з яким санкції не поширюються на оператора газопроводу Nord Stream 2 AG, оскільки такі обмежувальні заходи суперечать національним інтересам США.

У заяві міжнародного комітету Сенату США назвали таке рішення «подарунком Путіну», яке потенційно послабить важелі американської сторони під час запланованої зустрічі президентів США і РФ. Сенатори внесли законопроєкт про відновлення санкцій проти «Північного потоку-2».

США, втім, включили в список санкцій ТОВ «Мортранссервіс», ТОВ «Самарський теплоенергетичний фонд» і 14 суден: Akademik Cherskiy, Artemis Offschore, Bakhtemir, Baltiyskiy Issledovatel, Finval, Kapitan Beklemishev, Murman, Narval, Sivuch, Spasatel Karev, Umka, Vladislav Strizhov, Yury Topchev.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram