Nord Stream 2

Білий дім відмовиться від санкцій проти оператора Північного потоку-2

Адміністрація президента США Джо Байдена відмовиться від санкцій стосовно оператора і глави Nord Stream 2 AG, з огляду на національні інтереси.

Про це повідомляє портал Axios з посиланням на два інформованих джерела.

За даними видання, Держдеп США незабаром направить до Конгресу звіт, в якому будуть перераховані організації, що беруть участь в будівництві «Північного потоку-2», та проти яких необхідно застосувати санкції. Держдеп планує закликати ввести санкції проти кількох російських суден, пише портал.

Відзначається, що Держдеп визнає, що Nord Stream 2 AG і його виконавчий директор Маттіас Варніг беруть участь в діяльності, проти якої потрібно ввести санкції, однак, з огляду на національні інтереси, відмовиться від їх застосування.

За даними порталу, цей крок створює «дивну ситуацію», за якої Білий дім введе санкції проти суден, задіяних в проекті, проте утримається від санкцій проти компанії, яка відповідальна за проект.

Як відзначають джерела, знайомі з ситуацією, влада США встановила, що єдиний спосіб насправді зупинити проект, який завершений на 95%, – це ввести санкції проти німецьких одержувачів газу. При цьому Білий дім не бажає розривати стосунки з Німеччиною через «Північний потік-2».

Джерела в американській адміністрації заявляють, що відмова від санкцій може бути скасована у будь-який час. Вони відзначають, що влада США як і раніше націлені на те, щоб не допустити введення «Північного потоку-2» в експлуатацію.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram