Джо Байден

Держдеп вимагав санкцій проти Nord Stream 2, але Байден був проти – ЗМІ

Керівництво Держдепартаменту США під час обговорень вимагало ввести санкції стосовно компанії Nord Stream 2 AG – оператора газогону «Північний потік – 2», що будується, і її виконавчого директора Маттіаса Варніга, але президент США Джо Байден і Рада національної безпеки (РНБ) Білого дому виступили проти цієї пропозиції.

Про це повідомила газета The Washington Post з посиланням на свої джерела.

За їхніми даними, ввести жорсткі обмеження нібито пропонували держсекретар Ентоні Блінкен, його перший заступник Уенді Шерман і його заступник з політичних справ Вікторія Нуланд. Вони рекомендували рестрикції, спрямовані на повне блокування будівництва газопроводу, без винятків для Nord Stream 2 AG і її керівника.

У свою чергу, американський лідер і його помічники високого рангу з РНБ не погоджувалися з позицією зовнішньополітичного відомства. Вони заявляли, що такий крок призведе до серйозного погіршення відносин з Німеччиною.

Оскільки будівництво газогону було завершено більш ніж на 90%, відзначає видання, Білий дім розглядав проект як вже доконаний факт, через який не варто ставити під загрозу стосунки між Вашингтоном і Берліном.

Раніше повідомлялося, що, згідно зі звітом Держдепу США, переданому в Конгрес, санкції не поширюються на оператора газопроводу Nord Stream 2 AG, оскільки такі обмежувальні заходи суперечать національним інтересам США.

У доповіді, зокрема, оголошується зняття санкцій проти оператора проекту Nord Stream 2 AG і її керівника, колишнього співробітника розвідки НДР Маттіаса Варніга, якого західні ЗМІ називають другом російського президента Володимира Путіна.

У заяві міжнародного комітету Сенату США назвали таке рішення «подарунком Путіну».

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що звільнення від санкцій компанії Nord Stream 2 AG і її директора Маттіаса Варніга може бути переглянуто.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram