Питання імпорту електроенергії для України не актуальне через значний профіцит – глава Мінекоенерго

Значний профіцит електричної енергії зберігатиметься в Україні протягом найближчих років, тому питання імпорту електроенергії з інших країн для неї не актуальне, заявила в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець на онлайн-зустрічі з міністром енергетики Литовської Республіки Жігімантасом Вайчюнасом.

Як повідомило Мінекоенерго на своєму сайті в четвер, при цьому Буславець зазначила, що вектор руху України в контексті енергетичної співпраці з сусідніми країнами визначається її прагненням до синхронізації з об’єднаною енергосистемою континентальної Європи ENTSO-E.

Під час зустрічі т.в.о. міністра підтвердила плани запустити аукціони для відновлюваної генерації, а також завершити дискусію з інвесторами, результатом якої має стати підписання меморандуму про зміну умов підтримки ВДЕ на добровільній основі.

“Ми як держава зробимо все можливе, щоб досягти компромісних рішень з цього питання і підтвердити статус країни, яка виконує свої зобов’язання перед інвесторами”, – наводить слова Буславець прес-служба.

Читайте також:  Катастрофічний кризовий стан в енергетиці. Нардеп назвала відповідальних

За словами Вайчюнаса, наведеними в релізі, впровадження аукціонної моделі підтримки ВДЕ в Литві повністю себе виправдало, давши змогу суттєво знизити ціну на електроенергію і зберегти привабливість інвестування у ВДЕ.

Крім того, як повідомляє прес-служба, топ-чиновники на зустрічі домовилися тісніше співпрацювати між українськими та литовськими операторами газотранспортної системи, зокрема з можливістю використання литовського LNG терміналу.

Читайте також:  НКРЕКП ухвалила рішення про припинення імпорту електроенергії з Росії та Білорусі

Як повідомлялося, за словами Буславець під час круглого столу “Подолання кризових явищ в українській енергетиці” в режимі онлайн 5 травня, проект меморандуму з інвесторами в поновлювані джерела енергії (ВДЕ) буде розроблено протягом тижня для подальшого обговорення урядом та учасниками галузі.

Згідно з оновленим наприкінці квітня прогнозним енергобалансом, імпорт електричної енергії заплановано в обсязі 5,109 млрд кВт-год, що на 9% менше, ніж той обсягу імпорту, який було закладено в попередньому балансі. За перші шість місяців роботи нового ринку, в період із липня до грудня 2019 року, держава імпортувала 2,699 млрд кВт-год.

Імпорт ресурсу з РФ і Білорусі до кінця року не передбачається.

Читайте також:   Волинець: Герус працює проти президента, покриваючи імпорт струму з РФ та Білорусі

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram