Проект закону про заборону імпорту струму з Росії та Білорусі передано на розгляд парламенту

Комітет Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг направив проект закону про заборону імпорту електроенергії на розгляд в сесійній залі.

Про це йдеться на сайті парламенту.

Також 11 березня на сайті Верховної ради з’явився проект постанови про прийняття законопроекту про заборону на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі в першому читанні.

Законопроект зареєстровано у грудні 2020 року депутатом Олексієм Кучеренком (“Батьківщина”). 27 січня 2021 року він успішно пройшов комітет з питань енергетики, а 3 березня – комітет з питань бюджету. Згідно з сайтом Верховної ради, законопроект має № 4493.

Проект закону передбачає у повноваженнях енергетичного регулятора НКРЕКП обмежити доступ до міждержавних перетинів ліній електропередачі з Росією і Білоруссю, які не є членами Енергетичного співтовариства ЄС.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перших два місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.Основним імпортером з Білорусі виступає компанія “Дніпросталь-Енерго” олігарха Віктора Пінчука.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram