Конституційний суд розгляне подання про неконституційність складу Регулятора

Конституційний суд України розгляне справу про неконституційність чинного складу НКРЕКП в порядку письмового провадження.

Про це йдеться в повідомленні суду.

Дата розгляду виробництва поки не повідомляється.

Конституційне подання про невідповідність Конституції указів президента про призначення всіх семи членів НКРЕКП – Валерія Тарасюка, Оксани Кривенко, Олени Антонової, Дмитра Коваленка, Руслана Кайдаша, Ольги Бабій і Олексія Магди, надійшло в суд 4 листопада 2020 року.

Як повідомляв Енергетичний фронт, подання підписали 50 народних депутатів України, серед яких лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, а також народні депутати цієї фракції, фракцій «Слуга народу», ОПЗЖ і «Євросолідарності», групи «Довіра» та позафракційні.

Крім того, депутати звернулися до Конституційного суду про визнання такими, що суперечать Конституції положення закону «Про НКРЕКП», які дозволили президенту призначати членів регулятора без конкурсу і проходження спеціальної перевірки, та затверджувати схему їхньої ротації.

Розгляд справи в порядку письмового провадження не передбачає заслуховування учасників справи, задавання питань по суті справи як суддями, так і учасниками процесу один одному.

Нагадаємо, справу за поданням 50 народних депутатів було відкрито 15 січня 2021 року.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram