Газзбут Фірташа відсудив у Нафтогазу мільярд гривень

Північний апеляційний госпсуд відкрив провадження за апеляційною скаргою НАК «Нафтогаз України» на рішення Господарського суду м.Києва від 11.01.2021 (справа №910/9617/20), який частково задовольнив позов ТОВ «Дніпропетровськгаззбут» до «Нафтогазу» і постановив стягнути з відповідача на користь позивача 1 млрд грн.

Про це повідомляє Finbalance .

Згідно з судовими матеріалами, свої позовні вимоги ТОВ «Дніпропетровськгаззбут» аргументував невизнанням відповідачем переплати позивача. Суперечка виникла навколо норми споживання газу населенням при відсутності газових лічильників та відповідних постанов Кабміну.

Суд вирішив, що в силу вимог постанови Кабміну №143 [від 07.03.2019], заборгованість за природний газ в межах норм споживання природного газу, визначених постановою Кабміну №619 [08.06.1996] повинна була бути відкоригована «НАК «Нафтогаз України», в силу прямої вказівки даної постанови – не нараховувати заборгованість.

«З матеріалів справи вбачається, що відповідач вимоги постанови №143 не виконав, заборгованість не відкоригував, в результаті цих протиправних дій безпідставно набуті кошти не повернув, чим порушив права позивача», – йдеться в рішенні суду.

Раніше повідомлялося, що з січня поточного року п’ять газзбутових підприємств повністю перестали платити «Нафтогазу» за поставки газу, і за станом на 15 березня сформували заборгованість близько 1 млрд грн.

Нагадаємо, нещодавно голова наглядової ради НАК “Нафтогаз України” британка Клер Споттісвуд  заявила, що заміна цієї команди “Нафтогазу” стала би великою помилкою для України. Зокрема вона визнала, що й посьогодні в “Нафтогазі” ніхто ні за що не відповідає, також там ще не має показників ефективності:

“Все, що ми робимо, повинно базуватися на чіткому розумінні, хто за що відповідає, з якою командою. Ми також маємо дати командам чіткі показники ефективності, щоб всі розуміли, чого саме має досягти команда, успішна її робота чи ні”, – констатувала Споттісвуд.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram