“Нафтогаз” відсудив 3,4 млрд грн в “Укртрансгазу”

22.02.2021 Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційні скарги “Нафтогазу” й “Укртрансгазу” та залишив без змін рішення Госпсуду м. Києва від 21.05.2020 (у справі №910/2105/18), яким частково було задоволено позов “Нафтогазу” до “Укртрансгазу” та стягнуто з відповідача на користь позивача 1,69 млрд грн пені, 388,6 млн грн – 3% річних й 1,3 млрд грн – інфляційних втрат.

Згідно з судовими матеріалами, свій позов “Нафтогаз” мотивував заборгованістю “Укртрансгазу” за договором купівлі-продажу природного газу №1701001564-ВТВ від 31.01.2017.

Загальний обсяг позовних вимог НАКу становив 5,19 млрд грн, у т.ч. 2,05 млрд грн – основний борг (решта – пеня, 3% річних, інфляційні втрати).

При цьому зазначається, що в листопаді 2020 року “Нафтогаз” і “Укртрансгаз” уклали додаткову угоду, якою сторони змінили строки оплати за договором, у зв`язку із чим, строк оплати відповідачем залишку заборгованості позивачу не настав.

В апеляційній скарзі “Укртрансгаз” просив скасувати рішення суду першої інстанції та відмовити “Нафтогазу” в задоволенні позовних вимог, тоді як “Нафтогаз” просив стягнути з “Укртрансгазу” ще 202 млн грн інфляційних втрат і 1,1 млн грн – 3% річних.

Нагадаємо, що “Укртрансгаз” входить у групу “Нафтогазу”. “Укртрансгаз” забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації й будівництва магістральних газопроводів і об’єктів на них. До 1 січня 2020 року “Укртрансгаз” також управляв українською газотранспортною системою, однак після завершення анбандлінгу цю функцію здійснює “Оператор ГТС”.

АТ «Укртрансгаз» — підприємство з транспортування та зберігання природного газу, оператор єдиної газотранспортної системи України. 100 % акцій компанії володіє НАК «Нафтогаз України». АТ «Укртрансгаз» забезпечує діяльність українських підземних сховищ газу, а також здійснює роботи з модернізації та будівництва магістральних газопроводів і об’єктів на них. Середня кількість працівників станом на...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram