Кропачов відсудив у “Центренерго” 1,44 млрд грн, у т.ч. 717 млн грн штрафу

3 липня Госпсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ “Укрдонінвест Трейдінг” до ПАТ “Центренерго” (в справі №910/13114/19) та вирішив стягнути з відповідача на користь позивача 1,44 млрд грн, у т.ч. 642,5 млн грн – вартість фактично поставленого вугілля і 717,3 млн грн – штраф “за неприйняте вугілля” (цитата).

При цьому суд відмовився ПАТ “Центренерго” в задоволенні зустрічного позову до ТОВ “Укрдонінвест Трейдінг” про визнання недійсним і розірвання договору поставки вугілля № 111/20 від 23.04.2019

Нагадаємо, 03.12.2019 Верховний Суд залишив без змін рішення судів нижчих інстанцій, якими було закрито провадження в справі №15/76-б-43/624-б про банкрутство ПАТ “Центренерго”.

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ТОВ “Укрдонінвест Трейдінг” є Віталій Кропачов (вважався близьким до Ігоря Кононенка за часів президентства Петра Порошенка).

На днях “Центренерго” заявило, що почало отримувати вугілля від ДТЕК Ріната Ахметова, але зауважувало, що не хоче купувати його за формулою “Роттердам+”. Також “Центренерго” заявило про відсутність обігових коштів на закупівлю вугілля у компанії ДТЕК. Перед цим, за даними ЗМІ, “Центренерго” купувало газ і вугілля (у т.ч. російське) в структур з орбіти Ігоря Коломойського.

Глава Фонду держмайна Ігор Сенниченко заявляв, що збиток “Центренерго” за 2019 рік склав 2 млрд грн, а кредиторська заборгованість компанії – близько 4 млрд грн. За його словами, якщо порівняти активи “Центренерго” і заборгованість, то компанія має від’ємну вартість 1,4 млрд грн.

ПАТ «Центренерго» – державна енергогенеруюча компанія. 78,289% акцій компанії належить державі, 21,711% належить фізичним особам та підприємствам. Основними видами діяльності “Центренерго” є виробництво електричної енергії, що постачається в оптовий ринок електричної енергії України та виробництво теплової енергії.  До складу Товариства входять три теплові електростанції: Трипільська ТЕС у Київській області,...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram