Ринок газу

Постачальники газу готуються до продовження дії граничного тарифу – ЗМІ

Кабінет міністрів схиляється до продовження дії граничної ціни газу для населення після 31 березня.

Про це пише Інтерфакс-Україна з посиланням на учасників газового ринку.

«Те, що на квітень продовжать дію фіксовану ціну, це 99,9%. Учасники ринку готуються саме до цього», – сказав в коментарі агентству один з них.

Як будуть розвиватися події далі, за його словами, буде залежати від завершення переговорів офісу президента і уряду з НАК «Нафтогаз України».

«Мета влади – зберегти, принаймні, в річних контрактах ціну не вище 6,99 грн/куб. м. Для цього треба, щоб «Нафтогаз» продавав постачальникам ресурс на рівні 6,2 грн/куб.м. Ціна, до якої схиляється НАК – не нижче 7,2 грн/куб. м. Значить, для кінцевого споживача вона буде доходити до 8 грн, а це зовсім не подобається Кабміну і президенту», – зазначив він.

Тим, що «сторони не можуть зійтися в ціні», співрозмовники агентства пояснюють і затягування з розробкою Мінекономіки проектів рішень про продаж ПАТ «Укргазвидобування» постачальникам і ТКЕ необхідного річного ресурсу за фіксованою ціною, а всім учасникам ринку – на умовах не гірше, ніж НАКу.

Раніше в Міністерстві енергетики заявили, що не мають наміру продовжувати дію обмеження ціни на ринку газу в 6,99 грн/куб м, встановленого урядом на лютий-березень для побутових і ряду інших споживачів. Разом з тим відомство розраховує, що ціна ресурсу в річних контрактах для населення не буде перевищувати існуючий рівень.

На засіданні 3 березня по пропозицією Юрія Вітренка Кабінет міністрів доручив Мінекономіки підготувати проект рішення, який передбачає продаж ПАТ «Укргазвидобування» в березні 2021 року газу постачальникам і ТКЕ для потреб споживачів комунальних послуг за фіксованою ціною на термін з 1 квітня 2021 року по 30 квітня 2022 року.

Крім цього, Кабмін має намір зобов’язати «Укргазвидобування» з квітня 2021 року продавати 100% обсягу природного газу всім учасникам ринку на умовах не гірше, ніж групі «Нафтогаз».

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram