До 2023 Україна має повністю відмовитися від імпорту електрики з Росії, — Кулеба

Натомість українська енергосистема до 2023р має приєднатися до системи Європейського союзу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі “5 каналу” розповів про те, чому Україна змушена імпортувати електрику з Росії та Білорусі.

За словами Дмитра Кулеби, українська система електроенергії з радянських часів підключена до російської та білоруської електросистем. Через це в критичні ситуації з українською генерацією доводиться закуповувати електрику в Білорусі або Росії.

“До 2023 року українська система електроенергії повинна повністю відрізатися від російської та білоруської і приєднатися до системи Європейського союзу. За два роки колеги з Міністерства енергетики повинні привести українську систему до європейських стандартів. 2023 рік — це найбільш ранній термін”, — заявив міністр закордонних справ.

Він також розповів, що через холодну погоду збільшилося споживання електрики в країні, тому імпорт із Білорусі та Росії це “тимчасовий та вимушений крок”.

Нагадаємо, 1 лютого Україна відновила імпорт електроенергії з Російської Федерації. Згідно з планом, опублікованому в понеділок на сайті централізованого збору даних про виробництво, транспортування та споживання електроенергії для загальноєвропейського ринку “ENTSO-E”, поставки з РФ призначені в години пікових навантажень на українську електромережу.

Енергетичний фронт сьогодні повідомив, що відповідно до прогнозу НЕК “Укренерго” імпорт електроенергії з Білорусі та Росії до України 8-12 лютого у періоди пікового добового споживання з 17:00 до 19:00 може досягти максимального місячного значення у 3000 МВт потужності при максимальній пропускній спроможності міждержавних перетинів із енергосистемами цих країн 3100 МВт.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram