Передача “Енергоатому” Кабміну дозволить Міненерго повернути НЕК “Укренерго”

Передача “Енергоатому” Кабміну дозволить Міненерго повернути НЕК “Укренерго”

Передача НАЕК “Енергоатом” Кабінету міністрів дозволить Міністерству енергетики повернути НЕК “Укренерго” і об’єднати під його координацією операторів і регуляторів на енергоринку, вважає прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

“Можна передати генерацію під Кабмін, і тоді можна зосередити всіх операторів і регуляторів під координацією Міненерго. У такому випадку воно зможе формувати політику, стати координатором і оператором енергетичного ринку, галузі, а вже генерація корпоратизована і управляється як державний бізнес”, – сказав Шмигаль в ексклюзивному інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

Він зазначив, що відповідно до Третього енергопакету ЄС, щоб уникнути конфлікту інтересів, керуючий операторами і регуляторам не може управляти генерацією.

За його словами, метою уряду є передача “Енергоатому” під його управління і подальша корпоратизація за аналогією з НАК “Нафтогаз”.

При цьому він підкреслив, що перетворення “Енергоатому” на державне акціонерне товариство не означає його приватизацію.

“Про це мова взагалі не йде”, – сказав Шмигаль.

Разом з тим він акцентував увагу, що при передачі НАЕК Кабміну “формування політики та операційна координація в будь-якому випадку буде залишатися на Міненерго”.

Як повідомлялося, оператор системи передачі НЕК Укренерго “перебуває під управлінням Міністерства фінансів.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram