Міненерго виступає проти приватизації Енергоатому

У Міністерстві енергетики України виступають категорично проти приватизації, повного або часткового приватного володіння НАЕК «Енергоатом» і атомними електростанціями.

Про це повідомляється на сайті відомства.

«Міністерство наполягає на проведенні корпоратизації «Енергоатому» в умовах збереження за державою 100% акцій компанії», – йдеться в повідомленні.

У Міненерго зазначили, що корпоратизація «Енергоатому» має відбуватися виключно з дотриманням таких принципів:

– повна відповідність кращим міжнародним практикам;

– жорсткі обмеження щодо відчуження майна, що належить до ядерних установок та ядерних матеріалів;

– чітка визначеність в поводженні з ядерними матеріалами;

– абсолютна прозорість на етапі здійснення корпоратизації і надалі під час функціонування новоствореного акціонерного товариства.

«Вибору оптимальної моделі корпоратизації «Енергоатому» передувало тривале дослідження консалтингової компанії Deloitte», – йдеться в повідомленні.

У Міненерго зазначили, що після спільних обговорень був обраний варіант, який в жодному разі не передбачає приватизацію компанії.

«У випадку «Енергоатому» процес корпоратизації потребує внесення змін до законодавства і Міністерство розраховує, що всі необхідні зміни будуть підтримані Верховною Радою», – підкреслили у відомстві.

Раніше повідомлялося, що корпоратизація НАЕК передбачена Кредитною угодою між компанією і ЄБРР, а також ратифікованою Верховною Радою Гарантійною угодою «Комплексна узагальнена програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних станцій».

Крім того, на виконання відповідного указу президента необхідно виконати до кінця поточного року заходи з підготовки та проведення корпоратизації «Енергоатому», зокрема, розробити і подати в Раду відповідний законопроект.

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт та 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС встановленою...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram