Дії топменеджера “Енергоатому” Хартмута призводять до збитків 210 млн грн на тиждень

Через дії віцепрезидента державного підприємства “НАЕК “Енергоатом” Якоба Хартмута “Енергоатом” зазнає 210 млн грн збитків за тиждень, заявив експерт енергетичних ринків “Центру Разумкова” Максим Белявський.

У своїй статті “Німецьке горе: -210 млн “Енергоатому” за тиждень”, опублікованій на сайті “Петро і Мазепа” 23 жовтня, він пише, що в компанії відправили у відпустку низку провідних співробітників відділу “Енергоатом-трейдинг”, а Гартмут на цей час став виконувачем обов’язків головного трейдера.

Белявський, посилаючись на свої джерела, заявив, що топменеджер зробив низку помилок, які призвели до обвалу цін на ринку: “Енергоатом” почав продавати електроенергію на 17 коп за кВт/год нижче від своєї собівартості, внаслідок цього за день зазнає приблизно 31,5 млн грн прямих збитків.

“За тиждень, як ви бачили вище, виходить 210 млн грн зі знаком “мінус”. Шикарний подарунок під ялинку. Подібні дії Якоба Гартмута спантеличили ринок. Вони свідчать або про професійну некомпетентність, або про хитрий задум. Такий собі мотив, спрямований на зниження цін на ринку для подальшого продажу електроенергії “Енергоатому” на адресу окремих трейдерів за заниженими цінами. У будь якому разі ці дії не були і не мали нічого спільного із тактикою заробляти більше. Питання: які є важелі впливу на “Енергоатом”? Хто відповість за втрачені сотні мільйонів на рівному місці? Переконаний – ніхто. Бо те, що стосується біржових торгів та трейдерської поведінки в Україні, не розуміють у жодному з державних органів“, – написав він.

За підсумками перших шести місяців 2020 року “Енергоатом” отримав 2 млрд 650,521 млн грн чистого збитку проти 1 млрд 113,814 млн грн чистого прибутку за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, у березні 2020р, народний депутат Гео Лерос заявив, що брати Андрій і Денис Ермаки за гроші сприяли призначенню керівництва НАК “Енергоатом”.

Якоб Хартмут народився 11 січня 1971 року в м. Пейтц (Німеччина). У 1995 році отримав диплом магістра в Університеті Джонса Гопкінса (Johns Hopkins University, США) за спеціалізацією у сфері міжнародної економіки та фінансів. Також має диплом магістра політології Вільного Університету Берліна. Працював керівником енергетичних досліджень в лондонському офісі австрійського інвестиційного банку Creditanstalt, обіймав посаду голови правління інвестиційної компанії Renaissance Capital Ukraine.  У 1995-2004 роках  працював у РФ, де очолював аналітичне управління ЗАТ “Ренесанс Капітал”. У 2008 році призначений на посаду члена наглядової ради “Український професійний банк”.  Був головою правління ОСББ у будинку на Саксаганського 121, проте у 2016 мешканці його звільнили за розтрати і створення заборгованості перед Київенерго і Київводоканалом На посаду віце-президента державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” Хартмута призначено в травні 2020.

Державне підприємство «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» є оператором чотирьох діючих атомних електростанцій України, на яких експлуатується 15 атомних енергоблоків, з яких 13 типу ВВЕР-1000 і два – ВВЕР-440, загальною встановленою потужністю 13 835 МВт, 2 гідроагрегати Ташлицької ГАЕС встановленою потужністю 302 МВт та 2 гідроагрегати Олександрівської ГЕС встановленою...
⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram