Енергоатом

“Енергоатом” отримує 1 мільярд збитків щомісяця

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль занепокоєний питанням збиткової діяльності “Енергоатома”.

Про це він заявив на другому засіданні Антикризового енергетичного штабу, повідомляє Урядовий портал.

“Компанії треба дати змогу торгувати за нормальними цінами. НАЕК кожен місяць отримує збитки в мінус 1 млрд грн у зв’язку з тим, що продає електроенергію за пів ціни на балансуючому ринку. Дешевше не торгувати, ніж торгувати у збиток. Тому наше завдання захистити “Енергоатом” та колектив підприємства”, – зазначив прем’єр-міністр.

Також Шмигаль заслухав доповідь т. в. о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольги Буславець про стан виконання рішень першого засідання Антикризового енергетичного штабу.

Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, вказали на неприпустимість невиконання рішень Антикризового штабу, а Енергоатому нагадали про необхідність дотримуватися затвердженого прогнозного балансу.

Крім того, Антикризовий енергетичний штаб звернув увагу народних депутатів на значну кількість законодавчих ініціатив, що містять антикризові заходи та зареєстровані у секретаріаті Верховної Ради.

“Розгляд цих документів важливий для енергетичної безпеки країни та функціонування ринку. Штаб звернувся з пропозицією прискорити розгляд таких законопроектів”, – йдеться в повідомленні.