Енергоатом

«Енергоатом» намагається через суд позбутися контролю Міненерго

Вчинок Енергоатому може стати прецедентом для інших держпідприємств, які захочуть позбавитися контролю з боку уповноваженого органу управління 

Державне підприємство «НАЕК« Енергоатом» намагається через суд визнати недійсним статут підприємства, котрий був затверджений наказом Міністерства енергетики в грудні 2019 року і, за версією держпідприємства, встановлює над ним надмірний контроль.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на позов «Енергоатому» до Господарського суду Києва до Міненерго.

«Чинна редакція статуту містить значну кількість норм, які порушують права та законні інтереси компанії, а також створюють перешкоди та унеможливлюють нормальну й ефективну роботу суб’єкта господарювання – суб’єкта ринку електричної енергії – державного підприємства», – йдеться у позові «Енергоатому».

Статут «Енергоатому»  передбачає, що тільки за погодженням з Міненерго компанія має право безоплатно передавати належне йому майно іншим юридичним і фізичним особам, складати фінансовий план, стверджувати загальну організаційну структуру підприємства і його підрозділів, чисельність і штатний розклад.

«Затвердження статуту «НАЕК «Енергоатом» уповноваженим органом можливе лише за умови розгляду і прийняття відповідного рішення правлінням. Однак правління НАЕК «Енергоатом» не приймало такого рішення», – стверджується у документі.

Крім того, будь-які зміни до статуту «Енергоатому», підкреслюють у держпідприємстві, попередньо повинні узгоджуватися з Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейським співтовариством з атомної енергії (Євратом).«Однак чинна редакція статуту не була погоджена ЄБРР та Євроатом в установленому порядку і навіть не направлялася», – йдеться у позові.

Т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець у коментарі Радіо Свобода повідомила, що їй відомо про таке звернення «Енергоатому» до суду.

«Надала відповідним службам опрацювати це питання. Це були внесені зміни до статуту «Енергоатому» попереднім керівником міністерства. Тому після надання правової оцінки будуть прийматися відповідні рішення», – заявила Буславець.

Відповідно до інформації Єдиного реєстру судових рішень, підготовче засідання по справі призначено на 22 липня.

Раніше, віце-президент НАЕК «Енергоатом» Герман Галущенко заявив, що «Енергоатом» не має коштів на оплату виробничої і паливної програми, через накопичені перед ним 20 млрд грн боргів на старому і новому ринку електроенергії.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram