Укренерго

Рада дозволила Кабміну надавати держгарантії «Укренерго» для погашення боргів

Верховна Рада України прийняла законопроект №4119 «про внесення змін до ЗУ «Про Державний бюджет України на 2020 рік», в якому надала Кабінету міністрів право надавати державні гарантії оператору системи передачі – НЕК «Укренерго», для погашення боргових зобов’язань перед виробниками з відновлюваних джерел.

За відповідний законопроєкт, 17 листопада проголосували 283 народні депутати.

Зокрема, пункт 1 статті 6 закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» доповнюється підпунктом «ґ» такого змісту: Установити, що у 2020 році державні гарантії можуть надаватися, зокрема:… для забезпечення виконання боргових зобов’язань господарського товариства, у статутному капіталі якого 100 відсотків акцій належать державі та яке здійснює діяльність у сфері передачі електричної енергії в Україні».

Крім того, даним законопроектом збільшуються доходи Державного бюджету України на 42,4 млрд грн (з 979,54 млрд грн) – до 1,022 трлн грн. При цьому, видатки держбюджету збільшуються на 43 млрд грн з 1,270 трлн грн – до 1,313 трлн грн.

Як повідомлялося, станом на 12 листопада 2020р «Укренерго» боргує «Гарантованому покупцю» – 22,98 млрд грн для покриття витрат по «зеленому» тарифу та 6,9 млрд грн для потреб населення в рамках механізму ПСО. В свою чергу «Гарантований покупець» боргує виробникам по «зеленому» тарифу – 26,04 млрд грн.

17 вересня ВРУ не підтримала прийняття законопроекту №3960, яким пропонувалося внести зміни до «Про Державний бюджет України на 2020р» та передбачити можливість для Кабінету міністрів надавати державні гарантії для отримання НЕК «Укренерго» та ПрАТ «Укргіроенерго» кредитів від міжнародних організацій для покриття фінансових потреб.

До цього, 3 вересня голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький повідомив, що «Укренерго» не зможе отримати кредити від міжнародних фінансових організацій (МФО), таких як Світовий Банк, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), без державних гарантій у законі «Про державний бюджет на 2020 рік», для покриття боргів перед відновлюваними джерелами енергії.

Приватне акціонерне товариство “Національна енергетична компанія «Укренерго» – енергетична компанія з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго). Як оператор системи передачі електроенергії надає послуги з передачі електроенерії магістральними та міждержавними електромережами, диспетчеризації , адміністрування комерційного...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт