EBRD

Нафтогаз взяв для Укргазвидобування кредит 52 млн євро під держгарантії

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) надасть АТ «Укргазвидобування» (УГВ) кредит EUR 51,85 млн, які будуть спрямовані на утримання видобутку українського газу і підвищення енергоефективності.

Про це повідомляється в прес-релізі НАК.

“Кредитну угоду ЄБРР уклав з групою «Нафтогаз» і міністерством фінансів України. Кредит буде надано двома траншами – по 36,4 млн євро і 15,45 млн євро. Термін погашення першого траншу складає 9 років, другого – 15 років. Відсоткова ставка плаваюча – шестимісячний EURIBOR + 1 відсоток річних, що за поточної ситуації на міжнародному міжбанківському ринку становить приблизно 2,5% річних.” – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що кредит буде гарантований державою Україна. Вартість державної гарантії складає 1% від суми вибраного та непогашеного кредиту.

Залучені кошти Укргазвидобування спрямує на оновлення свого парку верстатів з капітального ремонту газових свердловин (КРС) для робіт на глибинах понад 5 км та впровадження енергоефективної технології зі зменшення споживання енергоресурсів на Локачинському промислі у Волинський області.

Закупівлі за обома проектами здійснюватимуться на тендерній платформі ЄБРР, відповідно до Закону України про публічні закупівлі та принципів і правил закупівель банку для проектів у державному секторі.

Про те як «Укргазвидобування» провалило програму видобутку і завдало шкоди покладам природного газу ви можете прочитати в аналітичній статті народного депутата України Олексія Кучеренко.

Укргазвидобування — акціонерне товариство, державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі, яка видобуває близько 73 % українського газу. АТ «Укргазвидобування» — вертикально інтегрована компанія із замкнутим циклом виробництва: займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробки, а також видобутком, транспортуванням, перероблюванням вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія...