Прибуток “Укргазвидобування” впав у 54 рази

За підсумками першого півріччя 2020 року чистий прибуток Укргазвидобування становив 301 млн грн, тоді як в першому півріччі 2019 року – 16,3 млрд грн.

Як повідомляє пресслужба Укргазвидобування, операційний прибуток держкомпанії за перше півріччя склав 1,7 млрд грн. При цьому за вказаний період інвестиції у видобуток газу становили 6,9 млрд грн. Також перераховано 12,7 млрд грн податків до бюджетів всіх рівнів, а 576 млн грн спрямовано на протидію пандемії коронавіруса в Україні.

Як зауважується, ключовий фактор, який вплинув на фінансові результати “Укргазвидобування” в першому півріччі – зниження середньої ціни реалізації газу на 46% в порівнянні з аналогічним показником попереднього року. Це призвело до пропорційного зменшення чистого доходу від реалізації продукції компанії – з 44,6 млрд грн у першому півріччі 2019 року до 23,6 млрд грн в першому півріччі 2020 року.

Разом з тим компанія зазначає, що їй фактично вдалося утримати видобуток газу. У першому півріччі 2020 року було піднято на поверхню 6,76 млрд кубометрів газу, які група “Нафтогаз” поставила населенню і ТКЕ. Відхилення від аналогічних показників минулого року становить мінус 0,8%.

“Такі результати забезпечені за рахунок введення в експлуатацію 24 свердловин, а також проведення 347 операцій колтюбінговими установками та 53 операцій з ГРП. Крім того, виконано 62 операції з капітального ремонту свердловин”, – сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, за підсумками 2019 року чистий прибуток “Укргазвидобування” склав 19,05 млрд грн. У 2019 “Укргазвидобування” видобуло 14,9 млрд кубометрів газу (70,9% від загального обсягу видобутку в країні), 478 тис. тонн нафти з газоконденсатом.

Укргазвидобування — акціонерне товариство, державне підприємство, найбільша газовидобувна компанія у Центральній і Східній Європі, яка видобуває близько 73 % українського газу. АТ «Укргазвидобування» — вертикально інтегрована компанія із замкнутим циклом виробництва: займається пошуком та розвідкою родовищ нафти та газу, їх розробки, а також видобутком, транспортуванням, перероблюванням вуглеводневої сировини та реалізацією нафтопродуктів. Компанія...