До «Нафтогазу України» як постачальника останньої надії перейшли 400 тисяч клієнтів

Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” з 1 жовтня почала обслуговувати понад 410 тис. побутових споживачів, як постачальник «останньої надії» (ПОН).

Про це повідомила член НКРЕКП Оксана Кривенко на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

«Причинами переходу зазначених клієнтів стало відсутність підтвердженої номінації на точку виходу до газорозподільної системи від попередніх постачальників», – написала вона.

За її даними, від ПАТ «Донецькоблгаз» перейшли 404,549 тис. споживачів, ДП «Монтажник» – 3,157 тис., ТОВ «Газпостачсервіс» – 2,316 тис., ПАТ «Мелітопольгаз» – 1,388 тис. Зокрема, «Монтажник» на своєму сайті повідомив про намір припинити ліцензійну діяльність з постачання і розподілу газу.

Керівник нагадала, що побутові споживачі зможуть отримувати газ від ПОН терміном до 60 днів, за цей час вони повинні знайти собі нового постачальника.

«Головною метою діяльності постачальника «останньої надії» є забезпечення безперервності поставок природного газу тим споживачам, які в силу об’єктивних обставин залишилися без постачальника, надання споживачам часу для пошуку нового постачальника газу і нівелювання дій недобросовісних постачальників по відношенню до споживачів», – зазначила вона.

З 1 жовтня перехід побутових споживачів газу до ПОН відбувається автоматично у випадках:

  • банкрутство або ліквідація попереднього постачальника;
  • призупинення або анулювання ліцензії на постачання газу попереднього постачальника;
  • відсутність підтвердженої номінації у чинного постачальника на точку виходу до ГТС, відсутність побутового споживача (точки комерційного обліку) в реєстрі споживачів будь-якого постачальника на інформаційній платформі Оператора ГТС.

Як повідомляв Енергетичний фронт, з 1 липня Міністерство енергетики приймало конкурсні пропозиції на відбір постачальника «останньої надії» (ПОН) на ринку газу для населення. В результаті перемогу в конкурсі здобула дочірня компанія «Нафтогазу» – ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз України».

Кабінет міністрів України 22 липня затвердив постанову, якою «ГПК «Нафтогаз України» визначена постачальником «останньої надії» (ППН) в рамках відкриття конкурентного ринку газу для населення протягом трьох років.

Нагадаємо, що ПОН зобов’язаний протягом 60 днів постачати газ споживачеві, якщо той залишився без постачальника цього ресурсу. За основу ціни поставки береться середньоарифметична ціна торгів на хабі NCG за 1-22 число місяця, що передує місяцю поставки.

За даними держреєстру, засновником ТОВ “Газопостачальна компанія “Нафтогаз України” є “дочка” Нафтогазу – компанія “Газ України”.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт