ВР хоче змінити Кодекс з процедур банкрутства для погашення боргів на ринку е/е

За документ проголосували 257 нардепів

Верховна рада України підтримала за основу законопроект №2390 “Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (щодо заходів, спрямованих на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії)”. За нього проголосували 257 нардепів, повідомляє РБК-Україна.

Суть закону

Даний закон врегульовує особливості оподаткування операцій, пов’язаних з процедурою погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії.

“Прийняття запропонованих змін… забезпечить можливість своєчасної реалізації всіх механізмів погашення заборгованості на ОРЕ, визначених законопроектом “Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії”, які спрямовані на повне погашення заборгованості на оптовому ринку електроенергії, а також забезпечення умов для сталих розрахунків на новому ринку електричної енергії”, – вказано у пояснювальній записці.

Які зміни пропонуються

Зокрема, господарському суду надається право відмовити у відкритті провадження у справі, якщо заява подана про порушення справи про банкрутство оптового постачальника електричної енергії, та право закрити провадження у справі, якщо боржником є оптовий постачальник енергії.

Встановлюється, що дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на задоволення вказаних вимог на період дії процедури погашення заборгованості щодо сум заборгованості учасників розрахунків, які підлягають погашенню на умовах, визначених ЗУ “Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії”.

Нагадаємо, в кінці квітня Рада схвалила за основу проект закону №2386 “Про заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася на оптовому ринку електричної енергії”, за який проголосували 258 нардепів.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram