Суд відхилив позов “Центренерго” до “Укренерго” на 565,5 млн грн

Госпсуд м. Києва своїм рішенням від 22.09.2020 відмовився задовольнити позов “Центренерго” до “Укренерго” (в справі №910/3013/20) про стягнення 565,5 млн грн “збитків за зловживання ОСП [оператором системи передачі] у вигляді надання диспетчерських команд на розвантаження та відключення енергоблоків від енергомережі” (цитата).

Згідно з судовими матеріалами, “Центренерго” свій позов мотивувало договором про участь у балансуючому ринку й тим, що впродовж 2019-2020 років підприємство систематично отримувало команди від оперативного диспетчера “Укренерго” щодо зупину енергетичного обладнання ТЕС з відміткою “З метою забезпечення операційної безпеки ОЕС України та відновлення оперативного резерву ТЕС і АЕС”.

Госпсуд м. Києва констатував, що “Центренерго” документально не довело неправомірної поведінки “Укренерго” та понесення позивачем збитків на суму 565,5 млн грн внаслідок поведінки відповідача.

“Позивач не подав суду належних та допустимих доказів, які б підтверджували позовні вимоги. Позовні вимоги є необґрунтованими, документально непідтвердженими та такими, що не підлягають задоволенню”, – йдеться в рішенні суду від 22.09.2020.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram