Буславець

Буславець на Нацраді реформ розкритикувала затверджені НКРЕКП параметри стимулюючого тарифоутворення

Затверджені Національною комісією, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), параметри стимулюючого тарифоутворення не дозволяють акумулювати достатній фінансовий ресурс для значного здешевлення вартості приєднання до електромереж, вважає т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславець.

“Якби Регулятор врахував пропозиції Міненерго, це дозволило б скасувати плату за приєднану потужність і необхідність будівництва підстанції до складової за кошти замовника. Фактично він оплачував би виключно вартість будівництва лінії електропередач до власних електроустановок”, – зазначила Буславець на другому засіданні Національної ради реформ у Вінниці у вівторок, слова якої наводяться на Facebook-сторінці міністерства.

При цьому вона наголосила, що зношеність мережевої інфраструктури, складова 50% -80%, істотно ускладнює і підвищує витрати на приєднання нових електроустановок, зазначивши на важливості вирішення цього питання ефективної методології стимулюючого тарифоутворення.

За її словами, міністерство готове надалі працювати з усіма зацікавленими органами та бізнесом для досягнення максимальної ефективності цієї реформи.

Водночас Буславець зазначила, що в рамках роботи над спрощенням приєднання електроустановок до електричних мереж, яке безпосередньо впливає на позицію України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, Міненерго найближчим часом передасть Кабінету міністрів законопроект, спрямований на максимальне спрощення відведення земельних ділянок для об’єктів енергетики.

За інформацією глави міністерства, на стадії реалізації перебуває ще одна ініціатива – забезпечення відкритого доступу до містобудівного кадастру та онлайн карти електромереж. Зокрема, міністерство організувало роботу з передачі операторами систем розподілу в Держгеокадастр інформації про лінії електропередачі, підстанції та інші об’єкти системи розподілу для їх внесення в “Публічну кадастрову карту України”.

Як повідомлялося, 29 вересня президент України Володимир Зеленський у Вінницькій області провів засідання Національної ради реформ, на якому учасники сфокусувалися на обговоренні трьох реформ: Державної архітектурно-будівельної інспекції, надрокористування та спрощення приєднання споживачів до електромереж.

НКРЕКП у кінці серпня затвердила зміни до низки постанов щодо стимулюючого тарифоутворення, встановивши, зокрема, норми доходу на стару і нову базу активів на рівні 3% і 16,74% відповідно.

У свою чергу, представники енергобізнесу, зокрема об’єднання операторів системи розподілу Громадський союз “Розумні електромережі”, наполягають на збільшенні норми доходу на стару базу активів до 6%, вказуючи, що це дозволить оплачувати виключно вартість будівництва лінії електропередач до об’єкта споживання, не сплачуючи підстанционну складову (плату за приєднану потужність).

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram