обленерго

Членкиня НКРЕКП: тарифи обленерго мають зрости на 25%

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), прогнозує можливе зростання тарифів на розподіл електроенергії після введення RAB-регулювання для операторів систем розподілу в середньому по Україні на 25% з 1 січня 2021 року.

Про це 15 жовтня повідомила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій, пише ExPro.

“Очікуване зростання тарифу на розподіл, яке ми бачимо зараз на тій моделі, яка є (ми ще не бачили остаточних документів), – це до 25%. Ми не вважаємо, що це зростання буде істотним, але про це треба говорити, особливо з роздрібним споживачем… В основному це відчує промисловість, з ними треба комунікувати і говорити про це”, – сказала Бабій.

За словами представника НКРЕКП, таке зростання тарифів на розподіл збільшить обсяг майбутнього фінансового ПСО для “Енергоатому” на 5 млрд грн на рік.

“Побутовий споживач захищений 1 гривнею 68 копійок, він не відчує цього (збільшення ціни на електроенергію в результаті зростання тарифу на розподіл, – ред.). Відчує навантаження зростання тарифу на розподіл, будемо щирі, в подальшому “Енергоатом”, який буде виконувати це ПСО. За нашими розрахунками, це близько плюс 5 млрд грн прибутку “Енергоатому”, якими він буде покривати ПСО для населення”, – зазначила Бабій.

Нагадаємо, в кінці серпня НКРЕКП затвердила зміни до низки постанов для впровадження стимулюючого тарифоутворення операторам системи розподілу електроенергії (RAB-тарифи), встановивши норми доходу на стару і нову базу активів на рівні 3% і 16,74% відповідно.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram