НКРЕКП має намір змінити систему приєднання до електромереж

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), планує схвалити зміни до Кодексу систем розподілу (КСР), що стосуються, зокрема, умов приєднання до електромереж.

Відповідний проект постанови про внесення змін до КСР, затверджений постановою НКРЕКП №310 від 14 березня 2018 року, внесений до порядку денного засідання регулятора.

У разі схвалення він буде розміщений на сайті регулятора для внесення зауважень і пропозицій.

Згідно з обґрунтуванням до проекту постанови, він розроблений у зв’язку з необхідністю удосконалення норм КСР і відповідно до пропозицій Національної ради реформ від 29 вересня.

Змінами, зокрема, передбачається визначити як публічні договори про стандартне/нестандартне приєднання до електромереж оператором системи розподілу.

Крім того, планується скорочення переліку документів до заяви про приєднання і спрощення для замовника приєднання акцептування умов договору про приєднання. Крім цього, проектом постанови встановлюється порядок набуття статусу малої системи розподілу.

«Запропоновані зміни мають на меті удосконалення норм Кодексу систем розподілу і сприятимуть підвищенню позиції України в рейтингу Світового банку Doing Business», – зазначає регулятор.

Нагадаємо, що в кінці вересня президент Володимир Зеленський у Вінницькій області провів засідання Національної ради реформ, на якому, зокрема, розглядалося питання спрощення приєднання споживачів до електромереж.

На засіданні т.в.о. міністра енергетики Ольга Буславец розкритикувала затверджені НКРЕКП параметри стимулюючого тарифоутворення і висловила думку, що затверджені НКРЕКП параметри стимулюючого тарифоутворення не дозволяють акумулювати достатній фінансовий ресурс для значного здешевлення вартості приєднання до електромереж.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram