Ольга Буславець

Буславець пов’язує атаку на неї з діями Міненерго щодо знищення корупційних схем в енергетиці

Міністерство прагне подолати корупційні та фінансові схеми на ринку електроенергії, зокрема, де отримують надприбутки трейдери, – в.о. міністра.

Виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець пов’язує інформаційну атаку на неї з діями міністерства, що направлені на знищення корупційних схем та викривлень на ринку електричної енергії на користь окремих гравців ринку. Про це вона заявила на брифінгу в міністерстві, реагуючи на ситуацію щодо нібито конфлікту інтересів через роботу її сина, який працює в компанії “Енергоатом-Трейдінг”, передає “Главком“.

“Є посилання на мого сина, який працює в “Енергоатом-Трейдінг” влаштувався на роботу ще студентом. Зараз він там працює на найнижчій посаді. Якщо це єдине, що про мене можна сказати погане, то мене дивує ця ситуація. Вона для мене смішна”, – сказала Буславець.

“Розумію, що в подальшому буде багато бруду щодо рішень, які готуються в міністерстві. Мотиви зрозумілі. Для когось це бізнес, для когось – намагання заробити бонуси і зробити ім’я на черговому скандалі”, – додала міністр.

Буславець підкреслила, що міністерство хоче подолати корупційні та фінансові схеми на ринку електроенергії, зокрема, де отримують надприбутки трейдери.

“Сьогодні, на жаль, заробляє не генерація і не кінцевий споживач має привабливу ціну електричної енергії. А заробляють трейдери, тому що правила це дозволяють. І, на жаль, на такі маніпуляції немає своєчасної реакції”, – сказала Буславець.

Окрім того, вона додала, що Національна комісія з питань енергетики та комунальних послуг не помічає порушень та не приймає рішення викорінення схем з ринку.

“Є блок важливих питань, які знаходяться в компетенції регулятора НКРЕКП. Через те що необхідні рішення не приймаються, ми бачимо маніпуляції які сьогодні є”, – зазначила міністр.

Нагадаємо, раніше Буславець закликала НКРЕКП почати терміново вирішувати кризу в енергетичній галузі країни, оскільки основні можливості до вирішення проблем належать саме до компетенції регулятора.

Як повідомлялося, ціни на ринку електроенергії впали до історичного мінімуму в 64 коп. за кВт год, що значно нижче собівартості української генерації.

На думку Буславець, ручне втручання в роботу ринку електроенергії для примусового зниження тарифів на електроенергію для промисловості призвело до того, що галузь переживає найбільшу кризу, а енергетичні підприємства не можуть працювати через багатомільярдні борги. За оцінками відомства, дефіцит коштів в енергоринку України за підсумком 2020 року може досягти 50 млрд грн.

27 травня народний депутат Олексій Гончаренко опублікував інформацію про те, що Андрій Герус і його оточення організувало фінансову схему з назвою “Золотий ключик”, яка дозволяє заробляти на продажу електроенергії Укрзалізниці за завищеною на 38 копійок ціною з кожного кіловата. Завдяки цьому наближена до Герусу компанія отримала 321 млн грн прибутку за 1-й квартал 2020 року.

Одна з найбільших в Україні металургійних компаній ArcelorMittal Kryviy Rih позитивно оцінює антикризові заходи ініційовані Буславець та Кабміном, підтримує зміни в механізм ПСО на ринку електроенергії, а саме виведення 5% електроенергії НАЕК “Енергоатом” у вільний ринок.

Ольга Буславець – з 16 квітня 2020 року  – т.в.о. Міністра енергетики та захисту довкілля України. Народилася 1975 року в м. Макіївка Донецької області. Закінчила Донецький державний технічний університет, факультет електропостачання, за фахом інженер-електрик. Розпочала трудову діяльність на посаді економіста, інженера підприємства селищних електричних мереж. З 2005 року працює...

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram