опалення

Чверть доходів пенсіонери витрачають на опалення — НКРЕКП

Знижувати витрати потрібно не лише шляхом надання субсидій, але й через енергоефективні заходи

Частка витрат на послуги з теплопостачання для людей похилого віку становить близько 25% доходів, що є критично великим рівнем.

Про це йдеться у повідомленні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за результатами круглого столу, присвяченому соціальному захисту людей похилого віку.

“За результатами проведеного аналізу, НКРЕКП бачить, що однією з основних проблем для вразливих верств населення є доступність комунальних послуг. На сьогодні частка витрат на послуги постачання теплової енергії від середньомісячного доходу домогосподарства становить 11%, в той час як для людей похилого віку такий показник становить близько 25%, що є критично великим рівнем”, – йдеться у повідомленні.

НКРЕКП наголошує, що поряд наданням субсидій саме впровадження заходів з енергоефективності як з боку населення так і ліцензіатів НКРЕКП, налагодження комунікації між надавачем комунальної послуги та споживачем має стати основою для зниження фінансового тягаря для населення.

А ось частка витрат на електричну енергію у середньомісячному доході домогосподарства в Україні становить 1,2 %, що у три рази нижче ніж відповідний показник у країнах Центрально-Східної Європи.

“З метою забезпечення додаткового соціального захисту малозабезпечених верств населення, для індивідуальних побутових споживачів було передбачено систему блочних тарифів на електричну енергію, що надала можливість населенню контролювати обсяги споживання електричної енергії (економно її споживаючи) для власних побутових потреб у квартирах та приватних житлових будинках 90 коп. та 1,68 грн (з ПДВ) за 1 кВт-год.”, – нагадали в НКРЕКП.

Нагадаємо, санкцій за несплату комунальних послуг в період карантину і наступних 30 днів після його відміни, немає. Верховна Рада заборонила нараховувати пеню і штрафи за невчасну оплату. Ці норми містяться в законі №530-IX, який депутати ухвалили 17 березня 2020 року. Також забороняється припиняти або призупиняти надання послуг громадянам навіть у разі несплати платежів або їх затримки.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram