Населення сприймає карантин як можливість не платити за ЖКП — Буславець

Населення заборгувало постачальникам універсальних послуг 4,7 млрд грн за електроенергію

Населення сприймає період карантину як можливість не сплачувати за житлово-комунальні послуги. Про це під час онлайн конференції “Енергетична безпека країни в умовах надзвичайної ситуації” сказала т.в.о. міністра енергетики та захисту довкілля Ольга Буславець.

“В умовах проходження карантину було дано доручення енергорозподільним компаніям не відключати споживачів за несплату. На жаль, нашими споживачами це було сприйнято як можливість не сплачувати електроенергію”, – сказала Буславець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:   Кабмін дозволив не платити за послуги ЖКГ: Після епідемії це вилізе всім боком

Вона підкреслила, що населення заборгувало постачальникам універсальних послуг 4,7 млрд грн.

“Я розумію, що є певні проблеми зі сплатою, особливо — для людей похилого віку, які не користуються онлайн послугами. Треба сплачувати за той ресурс, який вони отримують, бо повна темрява гірша за пандемію”, – вважає Буславець.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Низькі платежі населення можуть призвести до дефолтного стану постачальників – Міненерго

Нагадаємо, раніше уряд ухвалив  рішення про тимчасову заборону нарахування пені за несвоєчасну оплату комунальних послуг та відключення електроенергії на період дії карантину. У зв’язку з цим, Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його скасування.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram