Колишній голова ОСББ очолив Енергоатом-Трейдинг

Тимчасове виконання обов’язків генерального директора відокремленого підприємства “Енергоатом-Трейдинг” (“ЕТ”) покладено на Якоба Хартмута, який обіймає посаду віцепрезидента НАЕК “Енергоатом” з травня 2020, а перед цим був головою правління ОСББ.

Про це йдеться на сайті держпідприємства.

“1 грудня 2020 року тимчасовим виконувачем обов’язків директора відокремленого підрозділу “Енергоатом-Трейдинг” державного підприємства “НАЕК “Енергоатом” призначено Хартмута Якоба, який водночас залишається і віцепрезидентом компанії”, – йдеться у повідомленні.

Нещодавно експерт енергетичних ринків “Центру Разумкова” Максим Белявський повідомив, що через дії віцепрезидента державного підприємства “НАЕК “Енергоатом” Якоба Хартмута “Енергоатом” зазнає 210 млн грн збитків за тиждень. У своїй статті “Німецьке горе: -210 млн “Енергоатому” за тиждень”, Белявський розповів, що під час виконання обов’язків головного трейдера в підприємстві “Енергоатом-трейдинг”, Хартмут зробив низку помилок, які призвели до обвалу цін на ринку: “Енергоатом” почав продавати електроенергію на 17 коп за кВт/год нижче від своєї собівартості, внаслідок цього за день зазнавав приблизно 31,5 млн грн прямих збитків.

Якоб Хартмут народився 11 січня 1971 року в м. Пейтц (Німеччина). У 1995 році отримав диплом магістра в Університеті Джонса Гопкінса (Johns Hopkins University, США) за спеціалізацією у сфері міжнародної економіки та фінансів. Також має диплом магістра політології Вільного Університету Берліна. Працював керівником енергетичних досліджень в лондонському офісі австрійського інвестиційного банку Creditanstalt, обіймав посаду голови правління інвестиційної компанії Renaissance Capital Ukraine.  У 1995-2004 роках  працював у РФ, де очолював аналітичне управління ЗАТ “Ренесанс Капітал”. У 2008 році призначений на посаду члена наглядової ради “Український професійний банк”.  Був головою правління ОСББ у будинку на Саксаганського 121, проте у 2016 мешканці його звільнили за розтрати і створення заборгованості перед Київенерго і Київводоканалом На посаду віце-президента державного підприємства “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” Хартмута призначено в травні 2020.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram