Енергоатом

«Гарантований покупець» і «Укренерго» заборгували «Енергоатому 4,8 млрд грн за лютий-березень

Борг ДП «Гарантований покупець» за придбану електроенергію у ДП «НАЕК «Енергоатом» за лютий-березень 2020р становить 4,3 млрд грн, а борг ПрАТ «НЕК «Укренерго» перед генеруючою компанією на балансуючому ринку складає 500 млн грн. Про це повідомляє ExPro з посиланням на прес-службу «Енергоатому».

«На сьогодні борг «Гарантованого покупця» за електроенергію перед компанією становить більше 4 млрд грн, заборгованість «Укренерго» перед «Енергоатомом» за договором купівлі-продажу електроенергії для регулювання небалансів та послуг з балансування – понад 500 млн грн», – повідомили в компанії, додавши, що борг «Гарантованого покупця» за лютий-березень 2020р складає 4,3 млрд грн.

Така заборгованість вкрай негативно впливає на фінансовий стан генеруючої компанії.

«Дефіцит коштів ставить під загрозу виконання «Енергоатомом» програм з підвищення ядерної безпеки, надійності та ефективності. Брак фінансування викликає суттєві труднощі у виконанні виробничої та інвестиційної програм, закупівлі ядерного палива, сплаті податків, розрахунках із підрядниками, і вже призвів до затримок у виплаті заробітної плати працівникам», – повідомили в прес-центрі.

Читайте також:   «Енергоатом» на 40% обмежить відпуск електроенергії «Гарантованому покупцю» у квітні

Згідно повідомлення, прострочена кредиторська заборгованість «Енергоатому» за придбані товари і послуги на сьогодні становить 4,1 млрд грн.

Також в компанії вважають, що діючий механізм ПСО є вкрай неефективним та потребує кардинального перегляду, зокрема, сьогоднішня ціна реалізації в рамках ПСО (566,7 грн/МВт-год) не враховує економічно обґрунтованих витрат (тариф на диспетчеризацію та акциз). Проте, новий варіант ПСО має враховувати обов’язкову наявність коштів для компанії-донора.

«Який би варіант майбутньої альтернативної моделі ПСО не обговорювався – з перекладенням на «Енергоатом» обох напрямків ПСО (населення та «зелена» генерація), або частково (лише населення), йому мають передувати дії уряду, які унеможливлять величезні збитки та відсутність грошових коштів у донора – «Енергоатома», – прокоментували в компанії інформацію про ініціативу перекласти обов’язки «Гарантованого покупця» на генеруючу компанію.

Читайте також:  «Енергоатом» подав позов проти «Гарантованого покупця» про стягнення 3 млрд грн боргу

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram