АЭС

Кучеренко: влада вирішила зупинити 2,5 блоки АЕС і замістити їх струмом від Лукашенка та Путіна

Влада вирішила зупинити 2,5 блоки АЕС.
Замістять струмом від Лукашенка та Путіна.

Про це на своїй сторінці в фейсбук написав перший заступник голови енергетичного комітету ВР Олексій Кучеренко.

Енергоатом в 2020 році виробив 52% електроенергії – така ж частка як і в попередні роки. А боргів десятки мільярдів.

Укренерго вже продав місячні обсяги на імпорт струму білоруського атому, а ще хоче продати добові обсяги на білоруський і російський імпорт. На добові аукціони, призначені на 30 грудня Укренерго виносить 900 МВТ на струм від Лукашенка і понад 1500 МВт на струм з країни-агресора. Це колосальний обсяг. Це 2,5 блоки АЕС.

Нагадаю в листопаді 2019 р. було продано 500 МВт потужності на імпорт. Тоді ринок впав в кому. Були зупинені ТЕС, шахти, вітростанції, блоки АЕС. Все через імпорт. А сьогодні вони хочуть продати в 5 разів більше. Якби ж то продати. Там доходу Укренерго немає, менше як 1/10 копійки на кіловаті.

Коли це мародерство зупиниться?! До речі, за моїми даними, перші мародери, які вже купили 100 МВт – це фірма Еру Трейдинг з таким собі Ярославом Мудрим на чолі. Це ті хто нічого не виробляє і нічим не ризикує. Купив-продав. Хоч в Росії, хоч у чорта.

Я передрікаю дуже потужну енергетичну кризу в січні. В кращому випадку – зупиняться декілька енергоблоків АЕС та ТЕС, і мільярди гривень витечуть режимам Путіна і Лукашенко, в гіршому – буде блекаут і дефолт українських виробників. Ще посумуємо з вами за 2020 роком.

Я вже місяць як зареєстрував законопроект про заборону імпорту ще на рік. Голова комітету Герус не спромігся провести жодного комітету за півтора місяця.

NB. Де ті 97 депутатів від «Слуг народу», які місяць-півтора тому писали сердобольні листи прем’єру та лили крокоділячи сльози за атомну енергетику?! Де їх ідейний вождь пан Герус?!
Де ви, наші доморощені «атомники»?!

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram