Кучеренко закликав владу зупинити «герусівщину» через загрозу колапсу енергетичної галузі

Перший заступник голови Комітету ВРУ з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко (фракція «Батьківщина») закликав керівників державної влади запобігти колапсу в енергетичному та комунальному комплексі країни. Про це він написав  у відкритому листі до Президента, Голови Уряду та Голови ВРУ, сканкопія якого розмішена на сторінці нардепа у Facebook.

Треба негайно визнати помилки і прийняти відповідні політичні та кадрові рішення, – зазначає Кучеренко, – Надалі спостерігати за знущанням та руйнівною діяльністю окремих осіб просто неможливо!

Галузь без управління та будь-якої логіки дій за умови «колективного управління» при повній безвідповідальності наблизилася до колапсу.
Для мене особисто це явище має характерну назву – «герусівщина».
Ситуація суцільної демагогії та маніпуляцій, повної безвідповідальності та професійної нездатності.
Невігласам замість того, щоби бігати по ефірах та нести маячню, треба просто замовкнути, покликати розумних професійних людей, ретельно записати – що вони говорять та спробувати вникнути в це.
Професійний міністр з професійною командою – це перший крок на важкому шляху виходу з прірви.
Детальні пояснення «історії питання» будуть викладені додатково – країна мусить знати своїх «героїв», – пише нардеп у соцмережі.

У листі він вказує на проблеми, які потребують негайного реагування і розповідає, що в Комітеті з питань енергетики та житлово-комунальних послуг наразі не проводиться законопроектна робота задля подолання актуальних викликів.

З лютого 2020 року головою Комітету — паном Герусом засідання Комітету не проводилися, не було запропоновано жодних законодавчих ініціатив, спрямованих на забезпечення стабільної та безперебійної роботи енергетичного сектору в період карантину, не порушувалися питання створення компенсаторних механізмів підприємствам сфери енергетики та комунальних послуг, врегулювання проблеми з «зеленими тарифами», яка спричиняє додаткові загрози енергетичній безпеці країни, тощо.

<…>

Системність у роботі голови Комітету полягає виключно в регулярності порушення принципів діяльності комітетів Верховної Ради та регламенту, визначених в Законі України «Про комітети Верховної Ради України», позбавлення членів Комітету ініціативи захищати країну.

Крім цього, останнім часом виникла вкрай негативна практика проштовхування через органи виконавчої влади сумнівних підзаконних актів в сфері енергетики та комунальних послуг, що супроводжується вкрай низькою професійною підготовкою таких актів при їх невідповідності державній політиці та загрозам і викликам, що зараз постали перед українським суспільством, – йдеться у відкритому листі.

Олексій Кучеренко вважає, що аналогічно до запровадження в Україні заходів карантину, потрібно негайно почати реалізацію заходів для подолання критичного стану в сферах енергетики та комунальних послуг, для чого серед інших заходів у своєму зверненні пропонує Верховній Раді України надати правову оцінку роботи Андрія Геруса на посаді голови Комітету питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Після ретельного аналізу ситуації прийняв рішення звернутися з відкритим листом до Президента, Голови Уряду та Голови…

Опубліковано Alexey Kucherenko Вівторок, 7 квітня 2020 р.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram