“Герус обдурив президента, коли простягав правку про імпорт електроенергії в Україну” – Кучеренко

Кучеренко звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням проаналізувати дії Геруса

Глава комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус маніпулює інформацією в енергосекторі і не надає президенту повних даних про стан справ в енергетиці України. Про це в ефірі одного з телеканалів заявив народний депутат, заступник голови Комітету ВРУ з питань енергетики і ЖКП Олексій Кучеренко.

“Пан Герус пропонує нам концепцію енергетичної безпеки – бути завжди готовими придбати електроенергію або в Росії, або в Білорусі. І він не говорить про ціну, яка диктуватиметься нам. Тобто [це] замість того, щоб фінансувати свої власні шахти, свої генеруючі потужності, щоб вони завжди були готові провести електроенергію … Півроку тому ми стояли в цій студії, і я навів приклад, коли пан Герус просто обдурив президента, коли він простягав цю правку (про імпорт електроенергії в Україну. – Ред.). Президент не знав, що у нас, виявляється, вистачає своєї генерації, і він не знав, що це електроенергія з Росії. І саме це призвело до маніпуляцій”, – пояснив депутат.

“Але навіть не це головне. Зверніть увагу на інше. Пан Герус постійно говорить, що чогось не дасть, не пропустить і не допустить. Скажіть, будь ласка, хто ви такий? Ви глава парламентського комітету, який мав би займатися проблемами енергетики, шахтарів, сфери ЖКГ, де вже 62 млрд [гривень] боргів, НАК “Нафтогазу”, де 100 млрд боргів. Замість цього ви чомусь вирішили в ручному режимі маніпулювати і “рулити” енергетичним сектором”, – додав Кучеренко.

Він також звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням проаналізувати, що сталося за останній рік роботи ринку електроенергії і роботу двох осіб – Андрія Геруса і Юлії Ковалів, яка відповідає за сектор енергетики в Офісі президента.

“Якщо ви за цифрами вирішите, що там все покращилося, стало менше збитків і боргів, тоді їм потрібно дати почесну грамоту та орден. А якщо ви побачите, що за цей час все стало набагато гірше, ніж було, зробіть, будь ласка, управлінські висновки. Адже далі країна та енергетика не витримають”, – сказав Кучеренко.

Він уточнив, що борги за зарплатами перед шахтарями мусимо компенсувати з державного бюджету, тому, що головний споживач електроенергії, яка виробляється з вугілля держшахт – “Центренерго” – не платить за енергоресурс через власну збитковість.

“А як “Центренерго” стало збитковим за 2019 рік на 2 млрд гривень? До цього воно було прибутковим на 1,5 млрд гривень і раптом стало збитковим. Поясню, чому. Штучно створені збитки через одну особу, потужного олігарха. Тому, що у шахтарів брали вугілля, генерували на “Центренерго” електроенергію, потім своїм заводам дешево її продавали, заганяли в борги державну компанію “Центренерго”, вона не розраховувалася з шахтарями, накопичилися борги на мільярд гривень … І тут з панського плеча пан Герус і компанія з бюджету – а це наші з вами гроші – покриває борги. У кого ви забрали ці гроші? У вчителів, медиків”, – розповів Кучеренко.

Депутат додав, що ринковою силою в енергетиці зараз володіє одна інституція – НКРЕКП.

“Саме тут зарита собака. Комісія встановлює прайс-кепи, тобто цінові обмеження, яким вона може маніпулювати і робити компанії прибутковими чи збитковими. Ця комісія задає правила гри, – сказав Кучеренко, відзначивши, що саме завдяки цим правилам спекулянти заробили не менше мільярда гривень. – Це саме ті гроші, які могли потрапити до шахтарів”.

Нагадаємо, нещодавно народний депутат України фракції «Батьківщина» Олексій Кучеренко звинуватив голову комітету енергетики та ЖКП Андрія Геруса в тому що він за допомогою наближеного до влади оточення організував злочинну схему «Золотий ключик», яка створила дефіцит 50 млрд грн на ринку електроенергії та розграбовує державні енергопідприємства.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram