Енергоатом в рамках нового ПСО буде продавати е/е для потреб населення по 150 грн/МВт-год, “Укргідроенерго” – по 10 грн/МВт-год

Встановивши для населення фіксовану ціну електроенергії в 1,68 грн/кВт-год з ПДВ на весь обсяг споживання, уряд зберіг на колишньому рівні розмір оплати при диференційованому в часі обліку споживання.

Уряд встановив ціну продажу НАЕК “Енергоатом” електроенергії ДП “Гарантований покупець” в рамках спецобов’язків для забезпечення населення в розмірі 150 грн/МВт-год, для ПрАТ “Укргідроенерго” залишило на колишньому рівні – 10 грн/МВт-год, передає Енергореформа.

Відповідне рішення затверджено постановою уряду від 28 грудня №1325 про внесення змін до постанови від 5 червня 2019 року №483 (в редакції від 5 серпня 2020 року), оприлюдненому на урядовому порталі.

Згідно з постановою, встановивши для населення фіксовану ціну електроенергії в 1,68 грн/кВт-год з ПДВ на весь обсяг споживання при нечинній зараз ціні на перші 100 кВт-год в розмірі 0,9 грн/кВт-год з ПДВ, уряд зберіг на колишньому рівні розмір оплати при диференційованому в часі обліку споживання.

За двозонним тарифами ціна е/е в нічні години (з 23.00 до 7.00) буде коштувати наполовину дешевше фіксованого тарифу – 0,84 грн/кВт-год.

За трьохзонними тарифами оплата за е/е спожиту в години максимального навантаження (з 8:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00) складе 1,5 фіксованого тарифу – 2,52 грн/кВт-год, в нічні години – 0,4 тарифу (0,67 грн/кВт-год), в решту часу споживачі оплачують повний тариф.

Згідно з даними “ГарПока” на сайті, в листопаді ним було придбано для потреб населення 3,24 млн МВт-год у “Енергоатома” і 92,7 тис. МВт-год п – в “Укргідроенерго” за ціною 10 грн/МВт-год (1коп / кВт-год).

Раніше “Енергоатом” заявляв, що вважає категорично неприйнятним застосування сценарію зміни ПСО, відповідно до якого він буде продавати “ГарПоку” для потреб населення е/е за ціною на рівні від 1 до 15 коп / кВт-год.

Як стверджував глава компанії Петро Котин, це призведе до збитків компанії в розмірі від 18 до 23 млрд грн.

Зі свого боку “Енергоатом” пропонував підвищити ціну продажу “ГарПоку” до 35 коп/кВт-год, що вимагало б, на його думку, підвищення тарифів на е/е для населення до 2,21 коп / кВт-година (з ПДВ) , або впровадити перехід НАЕК на фінансову модель ПСО, при якій компанія буде повністю реалізовувати електроенергію на вільному ринку за ринковими цінами.

Як повідомлялося, уряд продовжив режим спецобов’язків на оптовому ринку електричної енергії до 31 березня 2021 року, візначивши раніше діючий пільговий тариф на перші 100 кВт-год електроенергії на місяць в розмірі 0,9 грн/кВт-год.

У той же час в.о міністра енергетики Юрій Вітренко повідомив, що зараз Міненерго спільно з НКРЕКП і учасниками ринку напрацьовує вдосконалений сценарій фінансового збалансування на ринку електроенергії.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram