Мінекоенерго пропонує продавати 5% електроенергії «Енергоатома» за двосторонніми договорами

Міністерство енергетики та захисту довкілля підготувало зміни до законодавчих актів, які регламентують механізм ПСО на ринку електроенергії, згідно яких пропонується 5% генерації ДП «НАЕК «Енергоатом» дозволити продавати на ринку двосторонніх договорів на спеціальних аукціонах з оптовими обсягами на підвищення ціни.

Про це 8 травня під час засідання щодо виконання рішень Антикризового енергетичного штабу в Міністерстві енергетики та захисту навколишнього середовища заступник міністра Юрій Бойко.

За його словами, пропонуються наступні зміни:

  • зменшити частку обов’язкового продажу «Енергоатома» для ДП «Гарантований покупець» з 85% до 80%;
  • виключити електроенергію ГАЕС з механізму ПСО, для ГЕС ПрАТ «Укргідроенерго» залишити 35% обов’язкового продажу для «Гарантованого покупця»;
  • зняти цінові обмеження для «Гарантованого покупця» при продажу електроенергії на РДН, ВДР та БР на постійні основі (не лише на період карантину);
  • дозволити «Гарантованому покупцю» продавати залишкові обсяги атомної та гідрогенерації на ринку двосторонніх договорів;
  • дозволити «Енергоатому» продавати 5% генерації на ринку двосторонніх договорів. Бойко зазначив, що виведення 5% атомної генерації на РДД – це лише перший етап.

Читайте також:  “Енергоатом” звітує про збиток 1,6 млрд грн за І квартал

Ці обсяги будуть продаватися на спеціальних сесіях аукціонів неподільними великими лотами, із наданням фінансових гарантій, попередньої оплати і лише кінцевим споживачам, на великий період (квартал, півроку, рік).

«На нашу думку, це призведе до того, що великі споживачі зможуть хеджувати свої ризики за рахунок довгострокових контрактів дешевої базової електроенергії «Енергоатому», таким чином, забезпечується позитивний макроефект для тієї промисловості, яка є бюджетоутворюючою та експортоорієнтованою», – прокоментував Бойко.

Раніше Енергетичний фронт писав що Уряд компенсує “Енергоатому” мільярдні борги “Енергоринку” – відповідний законопроект у 1-му читанні прийняла Верховна Рада 30 квітня.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram