Енергоатом

Новий енергобаланс – це безпечне рішення для експлуатації енергоблоків, – очільник НАЕК «Енергоатом»

Під такий енергобаланс зупинимо три енергоблоки, а всі останні будуть працювати на рівні потужності, близькому до номінального, – Котін

Виконувач обов’язків президента НАЕК «Енергоатом» Петро Котін підтримує прийнятий Урядом Енергетичний баланс та вважає його безпечним для експлуатації енергоблоків. Про це він заявив під час селекторної наради в Міністерстві енергетики та захисту довкілля.

«Ми під такий баланс зупинимо три енергоблоки, ми будемо мати ситуацію, коли всі інші енергоблоки будуть працювати на рівні потужності, близькому до номінального рівня. Ми, безумовно готові цей баланс виконати, у нас немає ніяких сумнівів, що це повністю безпечне рішення для експлуатації енергоблоків. Що стосується в цілому ситуації, то ми підтримуємо і приймаємо заходи, який приймає і Кабмін, і антикризовий штаб, і міністерство для нас».

Читайте також:  Через балансові обмеження «Енергоатом» виводить в резерв ще один енергоблок

За словами Котіна, наразі першочерговим завданням є стабілізація роботи енергоринку, в тому числі, стабілізація фінансової ситуації.

«Перш за все потрібна економічна стабілізація на енергоринку з тим, щоб ми отримували повний обсяг оплати за нашу електроенергію, яку ми пускаємо в енергосистему. Для нас є питання скорочення нашого балансу, але в той же час це вимога з боку оператора, яку ми повинні виконувати і це призведе до стабілізації фінансової. По-перше, до фізичної стабілізації на енергоринку, по-друге, до фінансової стабілізації», – заявив він.

Нагадаємо, 28 квітня Міністерство енергетики та захисту довкілля України затвердило новий прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає загальне зменшення споживання на 9,5% – до 138 млрд кВт/год.

Новий енергобаланс має розв’язати проблеми в окремих галузях енергетики. В атомній енергетиці – це регулярна зміна навантажень на блоки АЕС через падіння попиту, проведення ремонтних робіт на АЕС, які тривалий час відкладали. А також оздоровлення фінансового стану НАЕК «Енергоатом». У вугільній енергетиці – вимушене зупинення роботи шахт і приблизно 40 тис. шахтарів, а також рекордна кількість вугілля на складах, яка сформувалася через збільшення імпорту вугілля і появи імпорту електроенергії, зменшення споживання. У гідроенергетиці – суттєве зменшення генерації (до 40%) через недостатньо високий рівень води в річках у зв’язку із браком опадів узимку і навесні.

Читайте також:   Плачков про новий енергетичний баланс України та надійність енергосистеми держави

Найбільше, згідно з документом, виробництво електроенергії має впасти на атомних і теплоелектростанціях. АЕС, за інформацією Мінекоенерго, в 2020 році можуть згенерувати 73,7 млн ​​кВт-год (-9,42%), ТЕС – 38,87 млн ​​кВт-год (-8,4%). Виробництво гідроелектростанцій має впасти на 8,4% – до 11,1 млн кВт-год.

При цьому генерація на ТЕЦ і ВДЕ, навпаки, може зрости. За підрахунками міністерства, теплоелектроцентралі згенерують в 2020 році 11,1 млн кВт-год (+0,4%), а “зелені” електростанції – 11,37 млн ​​кВт-год (+11%).

Оновлений прогноз також передбачає скорочення імпорту електроенергії на 10% – до 5,1 млн кВт-год, і експорту – на 21%, до 6,9 млн кВт-год.

Читайте також:  «Енергоатом» підтримав тимчасовий вивід блоків в резерв у відповідь на спекуляції у ЗМІ

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram