Правоохоронні органи мають розслідувати доведення галузі до фактичного банкрутства за минулі вісім місяців, – Буславець

Сьогодні галузь переживає найскладнішу кризу за 20 років, – в.о. міністра енергетики

Виконувачка обов’язків міністра енергетики Ольга Буславець закликала Державне бюро розслідувань та інші правоохоронні органи розслідувати діяльність або бездіяльність посадових осіб, які довели енергетичну галузь до фактичного банкрутства. Про це Буславець заявила під час селекторної наради щодо виконання рішень Антикризового штабу.

Вона привітала інтерес депутатів та бажання правоохоронних органів розібратися в функціонуванні енергетичних ринків, зазначивши, що сьогодні галузь переживає найскладнішу кризу за 20 років.

Дивіться відео:  Нарада в Мінекоенерго щодо виконання рішень Антикризового енергетичного штабу

Буславець наголосила на наявності багатомільярдних боргів на ринку електроенергії, сформованих в остані 8 місяців. НЕК «Укренерго» заборгував ДП «Гарантований Покупець» 13 млрд грн. «Гарантований покупець» «Енергоатому» 5 млрд грн. 12 млрд грн не отримали виробники з ВДЕ. Споживачі завинили 5 млрд грн НЕК «Укренерго. 700 млн грн – це борги перед «Укргідроенерго». ТЕС отримало 3 млрд грн збитків», – заявила в.о. міністра, додавши, що саме на вирішення цих проблем спрямовані антикризові заходи підтримані Премєр-міністром в рамках роботи Антикризового енергетичного штабу.

Також Буславець гарантувала всіляку підтримку правоохоронним органам у розслідувані ситуації що склалась в енергетиці.

Нагадаємо, Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало досудове розслідування за фактом можливих неправомірних дій посадових осіб Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України, які пов’язані з зниженням потужності енергоблоків атомних електростанцій.

Перед тим, 28 квітня Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища України затвердило новий Прогнозний енергетичний баланс України на 2020 рік, який передбачає заходи для забезпечення стабільної роботи енергетичної галузі.

Раніше в.о. міністра Буславець повідомила, що для виведення енергетики з кризи Мінекоенерго пропонує ряд антикризових заходів, серед яких підписання меморандуму з інвесторами про зниження «зеленого тарифу», зупинка будівництва нових сонячних і вітрових генеруючих потужностей по системі «зеленого» тарифу і перехід на конкурентну систему підтримки (аукціони), реформа ПСО.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram