Витренко

Юрій Вітренко: ставлюся до своєї ролі як до більш технократичної, а не ролі публічного політика

Новоспечений в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в своєму першому інтерв’ю на цій посаді розповів радіо НВ про свої пріоритети в роботі, конфлікт з головою Нафтогазу Андрієм Коболєвим і проблемне питання закупівлі газу в РФ.

— Кілька місяців тому ви давали інтерв’ю журналу НВ, в якому сказали фразу, що політика викликає у вас алергію і ви більше хочете працювати в бізнесі. Що змінилося за ці два місяці, що ви вирішили все ж таки піти працювати в уряд?

— Мене вчергове запросили в уряд — цього разу це було навіть більш переконливо, тому що я з цієї галузі — з енергетики — і розумію, наскільки кризовим наразі є стан енергетики як з погляду боргів на енергоринку, на ринку електроенергії, так і в принципі з погляду того, що розпочаті реформи навіть, наприклад, у газовому секторі, зараз ідуть не в тому напрямку.

Тому дійсно, у цьому конкретному випадку влада знайшла у мене ті слабкі місця, на які можна було вплинути, щоби переконати принаймні спробувати попрацювати в уряді. Але при цьому я все ж таки зараз ставлюся до своєї ролі як до більш технократичної (тобто провести необхідні реформи), а не ролі публічного політика. Таким чином я себе переконую, що все ж таки це не «повна» політика. Я розумію, що це політична посада і що я займаюся політичною діяльністю, але все ж таки не повномасштабною політикою, коли, наприклад, ви стаєте публічним політиком і боретеся за голоси виборців.

— А хто конкретно вас запрошував, хто проводив співбесіду? Це був президент, [заступник голови Офісу президента Андрій] Єрмак, [перший помічник президента Сергій] Шефір?

— По-перше, це був прем’єр-міністр, який мені розповідав, як йому складно без першого віцепрем’єра та без постійного міністра енергетики. І це було одним із найважливіших чинників, — коли дійсно дивишся на людину і розумієш, що йому потрібне підсилення. Оскільки, коли не вистачає у Кабміні першого віцепрем’єра (а він має бути) і немає постійного міністра енергетики (а він має бути), то складно вимагати від Кабміну якихось успіхів у цій царині. Але також зі мною розмовляв і президент, не буду цього приховувати. Президент був разом із паном Єрмаком.

— Ви мали стати першим заступником прем’єр-міністра, а зараз не можете через цю [приставку] «в.о.»?

— Так, не можу бути виконуючим обов’язки першого віцепрем’єра. Тобто виконуючий обов’язки міністра не може бути виконуючим обов’язки першого віцепрем’єра.

Також Вітренко прокоментував свої прем’єрські амбіції: «Можливо, років за 10», — зазначив він, і додав, що не впевнений, що посада першого віцепрем’єра — це репетиція перед тим, як стати прем’єр-міністром.

—  Якщо говорити про мене особисто, я хотів працювати в бізнесі, не займатися нічим, пов’язаним напряму з державою. Це і комфортніше, і грошей більше, і спосіб життя краще, тобто з цих міркувань мене це не цікавило. А прем’єр — це ще гірше, ніж перший віцепрем’єр, з цього погляду.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram