“Енергоатом” просить Кабмін встановити закупівельну ціну на електроенергію компанії в рамках ПСО на рівні 35 коп/кВт-година

Держпідприємство НАЕК “Енергоатом” запропонувало уряду розглянути два можливих сценарії зміни механізму ПСО для населення в 2021 році, один з яких передбачає встановити ціну на атомну електроенергію в рамках ПСО перед населенням на рівні 35 коп/кВт-година.

Про це йдеться в листі т.в.о. президента НАЕК Петра Котина на ім’я прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, текст якого має агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Встановити ціну продажу електричної енергії ДП НАЕК “Енергоатом” гарантованому покупцю в рамках виконання спеціальних зобов’язань на економічно обгрунтованому рівні 35 коп/кВт-год. Це на 40% нижче собівартості виробництва електроенергії “Енергоатомом”, – зазначено в листі.

Реалізація цього сценарію потребуватиме підвищення тарифів на е/е для населення з нинішнього середньозваженого тарифу 1,29 коп/кВт-година до 2,21 коп/кВт-година (з ПДВ).

Другий сценарій передбачає перехід НАЕК на фінансову модель ПСО, за якої компанія буде повністю реалізовувати електроенергію на вільному ринку за ринковими цінами.

“Це дозволить направити в бюджет близько 35 млрд грн додаткових надходжень, які в подальшому цільовим способом можуть бути використані для підтримки населення або “зеленої” енергетики, відмовитися від перехресного субсидування різних генерацій, вирішити проблему поточних боргів і багато інших проблем галузі”, – йдеться в листі.

У той же час “Енергоатом” вважає категорично неприйнятним застосування ще одного сценарію зміни ПСО, який кулуарно обговорюється в уряді і відповідно до якого передбачається встановити для НАЕК граничну ціну продажу е/е ДП “Гарантований покупець” (ГарПок) для потреб населення на рівні від 1 до 15 коп/кВт-год.

Як стверджує Петро Котин, це призведе до збитків компанії в розмірі від 18 до 23 млрд грн, збільшення її заборгованості перед підрядниками і постачальниками упродовж 2021 року в 2,5 рази – до 25 млрд грн, зриву інвестиційних програм і програм підвищення ядерної безпеки, а також неможливості виконання зобов’язань НАЕК перед зарубіжними партнерами.

В даний час компанія реалізує 50% своєї електроенергії ГарПоку в рамках ПСО за ціною 1 коп / кВт-год.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram