Коболев

Коболєв намагається виправдатися щодо мільярдних збитків Нафтогазу

Фінансовий стан Нафтогазу значно покращиться, якщо ситуацію з боргами облгазів, газзбутів та теплокомуненерго “врегулюють без передвиборчого популізму і на користь державної компанії”.

Наразі борг цих підприємств становить близько 100 млрд грн, про це у на своїй сторінці в Facebook написав голова правління НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв.

“Зниження попиту та цін на енергоресурси вплинуло на всі сегменти нашої діяльності”, – заявив він.

Іншою причиною погіршення фінансових показників Нафтогазу в січні-червні Андрій Коболєв назвав перехід доходів за послуги транзиту газу до нового оператора української ГТС .

“19,3 млрд грн за 6 місяців 2020 року отримав оператор газотранспортної системи України за послуги транзиту газу до країн ЄС та Молдови. Зараз цей показник відсутній в нашому звіті, адже відокремлення ГТС було свідомим кроком, без якого продовження транзиту за європейськими правилами було б неможливим”, – пояснив Коболєв.

Очільник компанії запевнив, що “Нафтогаз має виважений план дій і достатній запас міцності для проходження кризового періоду”.

“Ми скоротили наші капітальні інвестиції на 50%. Це було важливою та вчасною реакцією на падіння привабливості інвестиційних проєктів у галузі”, – вважає Коболєв.

На його думку, результати роботи сегмента видобутку газу могли б поліпшити стимулююча рента для видобутку, спрощення дозвільних документів, відкриття доступу до Чорноморського шельфу та підписання угод розподілу продукції (УРП), конкурси за якими відбулися рік тому.

Хто саме займається передвиборчим популізмом і не врегульовує ситуацію на користь Нафтогазу, Коболєв не пояснив.

Консолідований чистий збиток Групи Нафтогаз за перше півріччя, що закінчилося 30 червня 2020 року, становив 11,5 млрд грн. При цьому загальна сума податків, сплачених до державного бюджету за цей період, перевищила 75,5 млрд грн.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram