“Нафтогаз” купив держоблігації на $800 млн – Коболєв

На рахунках “НАК Нафтогаз України” наразі сумарно знаходиться 7 млрд грн, 1,74 млрд доларів і 340 млн євро. Про це під час виступу на засіданні уряду повідомив голова правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв.

“Яким чином було сформовано чистий консолідований прибуток “Нафтогазу” з огляду на отримання компенсації від “Газпрому” 2,9 млрд доларів, яка була отримана 27 грудня 2019 року? Якщо перевести цю компенсацію по курсу, який діяв на момент отримання коштів, у гривню, то отримаємо суму 67,96 млрд грн”, – пояснив Коболєв.

За його словами, податок з прибутку, пов`язаний з цією операцію, який “Нафтогаз” сплатив в Україні, становить 12,3 млрд грн. Таким чином, чистий прибуток “Нафтогазу” від отримання компенсації від “Газпрому” становить 55,7 млрд грн.

Читайте також:  «Нафтогаз» за рік збільшив прибуток більше ніж у 5 разів

Крім цього, “Нафтогаз” отримав прибуток від іншої операційної діяльності в сумі 14,2 млрд грн і заплатив з нього податки в сумі 6,7 млрд грн.

“Сумарний чистий консолідований прибуток НАК “Нафтогаз України” становить 63 млрд 300 млн грн”, – підкреслив Коболєв.

“На поточний момент часу нами було проавансовано 8,5 млрд грн дивідендів за 2019 році (були сплачені ще у 2019 році). Нами було викуплено українських держоблігацій на 800 млн доларів і ці облігації знаходяться на рахунках “Нафтогазу”, – підкреслив голова правління НАК.

Читайте також:  «Нафтогаз» виділив 1,4 млрд грн на спекулятивні операції з сирою нафтою

Він додав, що також на рахунках групи зараз сумарно знаходиться 7 млрд грн, 1,74 млрд доларів і 340 млн євро. Сумарно ці кошти за діючим курсом становлять 64 млрд 100 млн грн.

“Таким чином, у будь-який момент, коли буде прийнято рішення акціонером (Кабміном – ред.) щодо сплати дивідендів, ці кошти можуть бути передані в держбюджет на фінансування цілей, про які згадував прем`єр-міністр”, – додав Коболєв.

Нагадаємо, прем`єр Денис Шмигаль заявив, що більша частина коштів “Нафтогазу”, які компанія сплатить до держбюджету у вигляді дивідендів, підуть на будівництво доріг та на реконструкцію і будівництво приймальних відділень лікарень.

Читайте нас в Telegram: Енергетичний фронт