Тинний

Тинний розповів, як Льовочкіни купували обленерго у росіян

Народні депутати від Опозиційного блоку Сергій Льовочкін та його сестра Юлія купували контрольний пакет акцій «Закарпаттяобленерго» у підконтрольної російської компанії VS Energy ТОВ «Енергетична Україна ТВ», де Ігор Тинний був міноритарієм.  

Про це бізнесмен Ігор Тинний розповів в інтерв’ю Економічній правді.

“Ні. Все складніше. Справа в тому, що в “Енергетичній Україні ТВ” я був міноритарієм, і переговори у Льовочкіних з купівлі цього об’єкта  (Закарпаттяобленерго – ред.) були не зі мною, а з VS Energy. Тут я просто не знаю подробиць”, – розповів Тинний журналістам видання.

Бізнесмен пояснив, що  він сам запропонував Льовочкіним інвестувати гроші в активи обленерго, а саме ГЕС  для реконструції яких потрібні були великі суми.

“Вони викуповували у VS Energy одну історію, я хотів викупити іншу, і ми всі домовлялися. У VS Energy я викуповував гідростанції в Кіровоградській області і запропонував Юлії інвестувати в цю історію разом зі мною. … ”Обли” хотіли продати ГЕС, оскільки станції досить великі, на цю історію треба було чимало грошей витратити, щоб реконструювати”, — пояснив Тинний.

На запитання  журналістів, як пов’язаний Ігор Тинний, Льовочкіни та VS Energy, бізнесмен відповів:

“У нас є модне слово “анбандлінг”. Якщо на балансі обленерго була генерація, передача і продаж енергії, то це все повинно бути різними бізнесами. Більш того, власникам дистрибуції одночасно володіти генерацією невигідно, це проблеми з НКРЕ, кредитами, тарифами, іміджем”.

Нагадаємо, в червні 2019 року стало відомо, що ТОВ “Енергетична Україна ТВ”, яке володіла великим контрольним пакетом акцій (85,65%) ПрАТ Закарпаттяобленерго, підписало договір купівлі-продажу, за підсумками виконання якого стало власником домінуючого контрольного пакета акцій обленерго — 95,22%.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб, на той час  кінцевим бенефіціарним власником ТОВ Енергетична Україна ТВ вже була народний депутат від Опозиційного блоку Юлія Льовочкіна, сестра Сергія Льовочкіна, нардепа від Оппоблоку, колишнього глави Адміністрації президента Віктора Януковича.

В 2012 році «Енергетична Україна ТВ» була  підконтрольна ПАТ “Енергетична компанія “Житомиробленерго”, яка в свою чергу контролювалась компанією VS Energy International Олександра Бабакова і Михайла Спектора.

Довідка

Ігор Тинний – український бізнесмен. Контролює до 100 юридичних осіб. Входить в десятку найбільших інвесторів в “зелену енергетику” і є одним з ідеологів та співзасновником створення “Української асоціації відновлюваної енергетики” (УАВЕ).

Разом з партнерами, в тому числі з Юлією Льовочкіної, володіє 35 малими ГЕС і 6 невеликими СЕС. За словами Тинного, 40% його бізнесу – “зелена” енергетика.

60% припадає на нерухомість, ресторанний бізнес (“Прага” на ВДНГ, Montecchi Capuleti на Печерську, Marlin в ТЦ Ocean Plaza), а також на вивезення сміття і швейне виробництво.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram