“Нафтогаз” отримав збиток 11,5 млрд грн за перше півріччя

За даними “Нафтогазу”, чистий консолідований збиток його групи за перше півріччя становив 11,5 млрд грн, тоді як за 6 місяців 2019 року отримано прибуток 24,7 млрд грн.

Коментар “Нафтогазу”:

“Розвідка та видобування – зменшення результату відбулося за рахунок падіння ціни на природний газ, що було частково компенсоване нижчим рівнем рентних платежів порівняно з шістьма місяцями 2019 року.

На результат транспортування, переробки нафти та продажу нафтопродуктів негативно вплинуло зменшення ціни на нафтопродукти. Частково нівелювати цей вплив вдалося завдяки заходам із скорочення витрат.

Результат сегменту комерція знизився за рахунок зменшення реалізованих обсягів газу та падіння цін, а також збільшення резерву сумнівної дебіторської заборгованості.

Покращення результату від зберігання природного газу відбулося за рахунок збільшення попиту на послуги зі зберігання природного газу.

Укрнафта знизила результат через зменшення цін на природний газ та падіння обсягу продажів сирої нафти.

Інша діяльність включає послуги, пов’язані з організації транзиту та угодою про розподіл продукції з Арабською Республікою Єгипет та Єгипетською генеральною нафтовою корпорацією.

<…> За 2020 рік група перерахувала до державного бюджету 75,5 млрд грн податків, включно з 11,1 млрд грн податку на прибуток.

Група сплатила дивіденди у розмірі 39,6 млрд грн за перші шість місяців 2020 року. Разом з 8,5 млрд грн дивідендів, передплачених у 2019 році, Нафтогаз перерахував 95% свого чистого прибутку за 2019 рік.”.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram