У Нафтогазі опублікували річний звіт і подякували міжнародних партнерів з ЄС і США

НАК «Нафтогаз України» оприлюднила річний звіт групи за 2019 рік, підготовлений згідно міжнародного стандарту GRI.

Документ доступний на сайті компанії.

Як повідомляється у звіті, в 2019 році Група Нафтогаз стала найбільшим джерелом доходів державного бюджету, перерахувавши до державного та місцевих бюджетів 121,4 млрд грн податків і дивідендів, забезпечивши близько 16% надходжень.

Крім того, в минулому році Нафтогаз згенерував найбільший прибуток серед державних компаній України в сумі 50,6 млрд грн, 95% якого виплатив до держбюджету у вигляді дивідендів.

Також в звіті відзначається роль НАК в захисті енергетичної безпеки України.

“Незважаючи на складні переговори з ПАТ «Газпром» і ймовірність переривання транзиту з 1 січня 2020 року, група забезпечила підготовку до зими і потенційної кризової ситуації. Компанія залучила в 2019 році близько 1,5 млрд дол. єврооблігацій, що допомогло нагромадити необхідні обсяги газу в ПСГ для стабільного забезпечення споживачів газом і теплом навіть у випадку зупинки транзиту”, – підкреслюється в звіті.

Також серед значимих досягнень в Нафтогазі назвали анбандлінг ГТС і успішні переговори з РФ і Газпромом, що завершилися підписанням транзитного контракту, згідно з яким Україна протягом найближчих п’яти років отримає мінімум 7,2 млрд дол. гарантованого доходу.

“Нафтогаз також отримав більше 2,9 млрд дол. компенсації від Газпрому згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу”, – повідомляють в НАК.

У звіті також окреслили пріоритети компанії на 2020 рік: забезпечення надійних надходжень до державного бюджету, зменшення залежності України від імпорту газу, нарощування підтверджених запасів газу і нафти, а також підготовка групи до часткового розміщення на біржі – IPO – в середньостроковій перспективі.

«2019 рік став роком ефективного перезавантаження відносин між найбільшою компанією України і владою. Ми чи не вперше побачили, яку величезну синергію здатна забезпечити злагоджена, командна робота уряду, парламенту і Нафтогазу. Ми також вдячні міжнародним партнерам з ЄС і США за підтримку України в цих складних проектах. Сподіваюся, така ефективна спільна робота буде продовжена і в 2020 році», – зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв в своєму зверненні до читачів річного звіту.

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram