“Укренерго” оскаржує рішення щодо скасування плати при експорті електроенергії

НЕК “Укренерго” подало апеляцію на рішення Господарського суду Львівської області щодо оплати за послугу з передачі електроенергії під час експорту АТ “ДТЕК Західенерго”.

Про це повідомляє пресслужба держкомпанії.

“Відповідно до п.5.1 Розділу XI Кодексу системи передачі (КСП), затвердженого постановою НКРЕКП №309 від 14 березня 2018 року, договір про надання послуг з передачі е/е встановлює обов’язки і права сторін при здійсненні її експорту, імпорту та транзиту”, – пише пресслужба.

В Укренерго послалися на роз’яснення НКРЕКП, зазначивши, що регулятор вказав на необхідність оплати експортерами послуг з передачі, оскільки вони користуються мережами оператора системи передачі (ОСП) для транспортування е/е в енергосистему країни, в яку здійснюється її експорт.

Водночас в НЕК зазначили, що дохід від цих послуг враховується при розрахунку тарифу на передачу, звернувши увагу на необхідність його підвищення в перспективі через несплату.

“Несплата тарифу за частину послуг тягне за собою неотримання доходу і погіршення фінансового становища “Укренерго”, а в перспективі стане причиною додаткового збільшення тарифу на передачу”, – повідомила пресслужба.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт