Укренерго

Укренерго пропонує підвищити тариф на передачу в 2,7 рази

Оператор Об’єднаної енергосистеми України держкомпанія НЕК «Укренерго» пропонує з 1 листопада поточного року підвищити тариф на передачу електроенергії майже в 2,7 рази – до 640,48 грн за МВт-год з 240,23 грн за МВт-год.

Відповідні обґрунтування підвищення тарифу розміщені на сайті компанії.

У компанії відзначають, що внаслідок продовження дії чинного тарифу на послуги з передачі електричної енергії, у компанії виникає дефіцит коштів для виконання своїх обов’язків в розмірі 9,95 млрд грн.

Нагадаємо, що НКРЕКП, враховуючи наміри уряду і парламенту вжити заходів для виконання Меморандуму з виробниками ВДЕ, який передбачає розстрочення заборгованості зі сплати «зеленого» тарифу, попередньо схвалив вартість послуг на передачу на рівні близько 328 грн МВт·год .

Однак, в результаті обговорення на відкритому засіданні регулятора було прийнято рішення встановити тариф на послуги з передачі електроенергії на рівні 240 грн МВт·год. Цей тариф передбачає забезпечення з боку «Укренерго» додаткового фінансування з нетарифних джерел.

Згідно з пояснювальною запискою до проекту постанови НКРЕКП, «Укренерго» планувало залучити кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку в сумі 128 млн євро або 3,8 млрд грн, а також кошти Європейського інвестиційного банку в сумі 92 млн євро, або 2,8 млрд грн.

Також стало відомо, що Верховна Рада не схвалила держгарантії для кредитів «Укренерго» на виплати по «зеленому» тарифу. В ЄБРР вже висловили невдоволення фактом неприйняття закону і заявили, що це ставить під загрозу погашення заборгованості перед виробниками «зеленої» енергетики.

Приватне акціонерне товариство “Національна енергетична компанія «Укренерго» – енергетична компанія з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою України (ОЕС) та передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до регіональних електромереж енергопостачальних компаній (обленерго). Як оператор системи передачі електроенергії надає послуги з передачі електроенерії магістральними та міждержавними електромережами, диспетчеризації , адміністрування комерційного...

Читайте нас в Twitter і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram