НКРЕКП схвалила підвищення тарифу “Укренерго” на передачу електроенергії на 29% в 2021-му

НКРЕКП (Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики та комунальних послуг) схвалила тариф “Укренерго” на передачу електроенергії на 2021 рік у розмірі 309,8 грн/МВт-год, що 28,9% вище чинного тарифу (240,23 грн/МВт-год), пише “Енергореформа”.

Як зазначається, відповідне рішення комісія прийняла на засіданні 11 листопада, після чого воно буде оприлюднено на її сайті для подачі пропозицій і зауважень для остаточного затвердження.

Згідно з обґрунтуванням до проекту постанови, комісія переглянула розрахунки НЕК “Укренерго”, яка пропонувала встановити на 2021 рік тариф на передачу електроенергії в розмірі 501,03 грн/МВт-год, для підприємств “зеленої” металургії – 91,73 грн/МВт-год.

Перегляд тарифу в бік зменшення обгрунтований, зокрема, тим, що комісія не врахувала в ньому 9,4 млрд грн компенсації за “зеленими” тарифами промисловим ВДЕ-станціям, що становить 20% прогнозного обсягу оплат в 2021 році виробленої “зеленої” електроенергії. В обґрунтуванні зазначено, що законом про умови підтримки ВДЕ-генерації передбачена оплата не менше 20% обсягу “зеленого” тарифу з коштів держбюджету.

У схваленому проекті постанови також не враховано тариф для підприємств т.зв. “зеленої” металургії.

Водночас НКРЕКП схвалила проект постанови про визначення тарифу на диспетчеризацію на 2021 рік, підвищивши його на 61,7% в порівнянні з чинним – до 40,04 грн/МВт-год (пропозиція НЕК становило 87,83 грн/МВт-год ).

Глава НКРЕКП Валерій Тарасюк прогнозував тариф НЕК “Укренерго” на передачу електроенергії в наступному році на рівні 340 грн/МВт-год. “Ми нормально попрацювали з “Укренерго”, і зараз у нас спільна думка, що можна вкластися в тариф приблизно 340 грн/МВт-год. ​​Тому від імені комісії я хочу сказати: якщо підвищення і буде, то відносно незначне”, – зазначав В. Тарасюк.

Він казав, що значне підвищення тарифу на передачу е/е є економічно недоцільним.

“Ми вважаємо, що підвищувати – це не розумно з точки зору споживачів. Це означає накласти велике навантаження на нашу промисловість і зробити її неконкурентоспроможною на зовнішніх ринках і т.д.”, – додавав В. Тарасюк.

При цьому глава НКРЕКП зазначав, що прогнозований на 2021 рік тариф на передачу можливий, зокрема, за умови покриття мінімум 20% “зеленого” тарифу з бюджету, як це передбачено законом про умови підтримки відновлюваної енергетики №810-IX.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram