НКРЕКП

Надмірне втручання НКРЕКП є єдиною проблемою енергоринку – голова експертної ради Міненерго

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, має втручатися в ринкові процеси лише в разі реально небезпечної ситуації, вважає голова експертної ради Міністерства енергетики Сергій Чех.

Єдиною проблемою для ринку електричної енергії в Україні є надмірне адміністративне втручання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, і її бажання регулювати ринкові механізми в ручному режимі – вважає голова експертної ради Міненерго Сергій Чех.

Його коментар опублікований у фейсбук експертної ради.

“Нова модель ринку дієздатна. Єдина проблема – надмірне захоплення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), в адмінуправлінні або, як ми називаємо, ручному управлінні”, – вважає Чех.

За його словами, регулятор може втручатися в ринкові процеси лише в разі реально небезпечної ситуації.

“Коли не буде ручного управління, нова модель енергоринку буде дієздатною не лише в теорії, але й на практиці”, – переконаний голова ради.

Підходи НКРЕКП до регулювання енергоринку 21 жовтня розкритикував секретаріат енергетичного співтовариства.

Антимонопольний комітет України звинувачував НКРЕКП у штучному обмеженні конкуренції та створенні умов для маніпуляцій на енергетичному ринку. Проведений Антимонопольним комітетом аналіз функціонування ринку електричної енергії засвідчив застосування окремими гравцями ринку антиконкурентних практик, що мають ознаки недобросовісної конкуренції, в тому числі шляхом маніпулювання ціновими заявками та обсягами  електроенергії на ринку, що може бути обумовлене бездіяльністю НКРЕКП.

На початку року у Верховній Раді було створено робочу групу тимчасової слідчої комісії для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу лежить на НКРЕКП. Під час роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві Національного регулятора. На початку жовтня НАЗК почало перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов’язаний із сімейним енергетичним бізнесом.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – Регулятор), є постійно діючим центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабінетом Міністрів України. Регулятор є колегіальним органом, що здійснює державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб’єктів господарювання у сферах енергетики та...

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт

⚡️ Читайте нас у Twitter, Facebook та Telegram