ЛЭП

Підвищення тарифу на передачу електроенергії відчує кожен українець, – нардеп

Замість підтримки від держави під час кризи, українці додатково заплатять з власних кишень 6 млрд грн через підвищення тарифу на передачу електроенергії.

Про це написав народний депутат України Олексій Гончаренко у Facebook.

“Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк планує ще раз підвищити тарифи на передачу електрики для бізнесу. В цьому році тариф підніметься вже удвічі”, – написав Гончаренко.

За його словами, підвищення тарифу на передачу електроенергії відчує кожен українець, який купуватиме вироблені бізнесом товари та послуги, адже вартість струму буде закладено у їх собівартість.

За підрахунками депутата, загальна сума додаткових витрат через здорожчання електроенергії складе 6 млрд грн.

“Що означає таке підвищення? Для промисловості – що вони заплатять на 6 мільярдів більше за світло. А значить, ми з вами теж станемо бідніші на 6 мільярдів, адже саме ми заплатимо за товари з новою ціною. Тобто, привіт інфляція і дорогий долар”, – підсумував Гончаренко.

Нагадаємо, для розрахунку з боргами перед “зеленою” генерацією НКРЕКП з 1 грудня підвищила тариф на транспортування електроенергії з 240,23 грн/МВт-год до 313,07 грн/МВт-год, тобто на 30%.

Також проти цього рішення виступають промисловці та бізнес. Президент об’єднання “Укрметалургпром” Олександр Каленков заявив, що підвищення тарифів призведе до закриття промислових підприємств, росту безробіття падіння економіки. А голова Комітету економістів Андрій Новак заявив, що підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію з подорожчання усіх товарів і послуг.

Читайте нас в Twitter, Facebook і Telegram ⚡️ Енергетичний фронт